ΤΕΝΙΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Αυτή είναι η επόμενη αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Αυτή είναι η επόμενη αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στο Ολυμπιακό τουρνουά του Τόκυο μετά το νικηφόρο ξεκίνημα επί της Κονταβέιτ.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Η Μαρία Σάκκαρη μπήκε με το «δεξί» στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο με την πρωταθλήτρια να παίρνει το εισιτήριο για τη φάση των «32» του ολυμπιακού τουρνουά.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, Νο 19 στην παγκόσμια κατάταξη του τένις, με όπλο το σερβίς, κατάφερε να κάμψει δύσκολα στο πρώτο σετ την αντίσταση της αντιπάλου της, Νο 28 στον κόσμο, με 7-5 σε 49 λεπτά, ενώ στο δεύτερο σετ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 6-2.

Πλέον, συνεχίζει ακάθεκτη με στόχο την διάκριση και στον 2ο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Νίνα Στογιάνοβιτς από τη Σερβία, η οποία επικράτησε με 2-0 (6-3, 6-3) της Γιαπωνέζας Ναό Χιμπίνο. Aξιοσημείωτο είναι πως οι δυο αθλήτριες έχουν πλούσια προϊστορία, μιας και έχουν αναμετρηθεί συνολικά δέκα φορές.

ΑΕΙ: Με κάρτα εισόδου και Πανεπιστημιακή Αστυνομία ανοίγουν τον Σεπτέμβριο!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Αυτή είναι η επόμενη αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.