LIVEGAMES

Παναθηναϊκός- Φενερμπαχτσέ 91-87 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παναθηναϊκός- Φενερμπαχτσέ LIVE: Οι «πράσινοι» μετά από πολύ καιρό θα έχουν τον έκτο τους παίκτη στο πλευρό τους και υποδέχονται την Φενέρ για τη δεύτερη αγωνιστική της Euroleague.
Παναθηναϊκός- Φενερμπαχτσέ LIVE

Παναθηναϊκός- Φενερμπαχτσέ LIVE: Ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί στο ΟΑΚΑ τον ομάδα της Κωνσταντινούπολης και με τον κόσμο στο πλευρό του θέλει να πετύχει την πρώτη νίκη στη φετινή Euroleague.

Ο Σάσα Τζόρτζεβιτς επιστρέφει στο ΟΑΚΑ, ως προπονητής της Φενερμπατχσέ και θέλει να φύγει με το «διπλό» στις αποσκευές της.

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο κυνηγούσε τη Φενέρ στο σκορ, που είχε γρήγορο τέμπο από την αρχή του αγώνα. Όταν οι «πράσινοι» άρχισαν να πιέζουν στην άμυνα οι Τούρκοι υπέπεσαν σε εύκολα λάθη.

Το πρώτο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ ολοκληρώθηκε με buzzer beater του Ιωάννη Παπαπέτρου που διαμόρφωσε το 45-46.

Στην τρίτη περίοδο η Φενέρμπαχτσε προσπάθησε να ξεφύγει στο σκορ, αλλά ο Παναθηναϊκός δεν το επέτρεψε αυτό. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 64-67.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν δραματικό, με τον Παναθηναϊκό να κάνει επική ανατροπή και να κερδίζει 91-87.