ΙΤΑΛΙΑ

Σαμπντόρια: Νίκη-βάλσαμο στις καθυστερήσεις

H ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι επικράτησε 1-0 της ΣΠΑΛ

Σαμπντόρια: Πανηγύρισε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη μετά από πέντε διαδοχικές ήττες.

H ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι επικράτησε 1-0 της ουραγού ΣΠΑΛ στο «Πάολο Μάτσα» με γκολ του Τζιανλούκα Καπράρι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 3’ με τον Μανόλο Γκαμπιαντίνι και το 6’ με τον Φάμπιο Ντεπάολι.

Στη συνέχεια άφησαν το γκάζι και μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου είχαν μόνο μια καλή στιγμή (στο 32’).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: Επικό «θέατρο» Ίζο για να κερδίσει την αποβολή του Κριστιάνο

Η ΣΠΑΛ έβγαλε αντίδραση στο ξεκίνημα του β’ μέρους, το οποίο γενικώς ήταν μάλλον ανιαρό.

Το ματς είχε μπει στις καθυστερήσεις, όταν μετά από σέντρα του Ντεπάολι και κεφαλιά του Γκαστόν Ραμίρες, ο Καπράρι νίκησε τον Έτριτ Μπερίσα και χάρισε τη νίκη στην «Ντόρια».

Ο δημιουργός του γκολ (Ραμίρες) είχε σκοράρει στο ίδιο λεπτό της προηγούμενης αναμέτρησης με τη Λέτσε και είχε χαρίσει τον βαθμό στην ομάδα του.

Να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά στα χρονικά ένας Νορβηγός, ο Μόρτεν Τόρσμπι, φόρεσε τη φανέλα της Σαμπντόρια.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

💪🏻💪🏻💪🏻 #SPALSamp 0-1. 📷 @simonearveda

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη U.C. Sampdoria (@sampdoria) στις

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Σάββατο 2/11
Ρόμα – Νάπολι 2-1 (19′ Ζανιόλο, 55′ Βερετού – 72′ Μίλικ)
Μπολόνια – Ίντερ 1-2 (59′ Σοριάνο – 75′, 90′ πέν. Λουκάκου)
Τορίνο – Γιουβέντους 0-1 (70′ Ντε Λιχτ)

Κυριακή 3/11
Αταλάντα – Κάλιαρι 0-2 (32′ αυτ. Πάσαλιτς, 58′ Ολίβα)
Τζένοα – Ουντινέζε 1-3 (22′ Πάντεφ – 32′ Ντε Πάουλ, 87′ Σέμα, 90+4′ Λαζάνια)
Βερόνα – Μπρέσια 2-1 (50′ Σαλσέντο, 81′ Πεσίνα – 85′ Μπαλοτέλι)
Λέτσε – Σασουόλο 2-2 (18′ Λαπαντούλα, 42′ Φάλκο – 35′ Τόλιαν, 85′ Μπεράρντι)
Φιορεντίνα – Πάρμα 1-2 (67′ Καστροβίλι – 40′ Ζερβίνιο)
Μίλαν – Λάτσιο 1-2 (28′ αυτ. Μπαστός – 25′ Ιμόμπιλε, 83′ Κορέα)

20 ΣΠΑΛ 11 7 7 18

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σαμπντόρια: Νίκη-βάλσαμο στις καθυστερήσεις», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.