FEATURED

Europa League: Πήγε η τριάρα σύννεφο! (vids)

Ωραία ματς έγιναν στις πρώτες αναμετρήσεις της βραδιάς του Europa League, με τον αγώνα του ομίλου της ΑΕΚ Μπράγκα - Λέστερ (3-3) να κλέβει την παράσταση...

Καλές αναμετρήσεις είχε στην αρχή της βραδιάς το Europa League.

Τα ματς που άνοιξαν την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, είχαν πολλά γκολ και εντυπωσιακές εξελίξεις, όπως το ματς του ομίλου της ΑΕΚ.

Η Μπράγκα υποδέχτηκε τη Λέστερ, με τους Άγγλους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 3-3, στις καθυστερήσεις του ματς!

Μόλις στο 4′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ελμουστράτι, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Μπαρνς απάντησε για το 1-1. Στο 24′ ο Παουλίνιο έβαλε και πάλι μπροστά την Μπράγκα.

Η Λέστερ ισοφάρισε, αυτή τη φορά όμως αρκετά αργότερα στο 78′ με τον Τόμας. Η Μπράγκα βρήκε ξανά τον τρόπο να πάρει το προβάδισμα στο 90′ με τον Φρανσέρζιο! Αλλά η Λέστερ είχε και πάλι τη δική της απάντηση.

Στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βάρντι με πλασέ από κοντινή απόσταση ισοφάρισε σε 3-3 δίνοντας στη Λέστερ τον βαθμό της ισοπαλίας!

Μπράγκα: Ματέους, Εσγκάιο, Βιάνα, Τορμένα, Σεκέιρα, Όρτα, Κάστρο, Ελμουστράτι, Μεντέιρος, Γκαλένο, Παουλίνιο

Λέστερ: Σμάιχελ, Φουκς, Έβανς, Τζάστιν, Ολμπράιτον, Τσάουντρι, Τόμας, Μπαρνς, Ουντέρ, Πρατ, Ιχεανάτσο.

Τα αποτελέσματα του Europa League

Βόλφσμπεργκερ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-3 (61′ Μάγιερ, 75′ Πέτκοβιτς, 90’+1′ Ιβανούσεκ)

Γάνδη – Ερυθρός Αστέρας 0-2 (1′ Πέτροβιτς, 58′ Νίκολιτς)

Καραμπάχ – Σίβασπορ 2-3 (8′ Ζουμπίρ, 51′ Μάτιτς – 40′ πεν., 79′ Κονέ, 59′ Καϊόντε)

ΛΑΣΚ – Άντβερπ 0-2 (53′ Ραφαέλοβ, 83′ Γκέρκενς)

Λιλ – Μίλαν 1-1 (65′ Μπαμπά – 46′ Καστιγιέχο)

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βιγιαρεάλ 1-1 (47′ Πέσιτς – 45′ Μπαένα)

Μόλντε – Άρσεναλ 0-3 (50′ Πεπέ, 55′ Νέλσον, 83′ Μπαλογκούν)

Μπράγκα – Λέστερ 3-3 (4′ Ελμουστράτι, 24′ Παουλίνιο, 90′ Φρανσέρζιο – 9′ Μπαρνς, 78′ Τόμας, 90’+5′ Βάρντι)

Σλόβαν Λίμπερετς – Χόφενχαϊμ 0-2 (77′ Μπάουμγκαρτνερ, 89′ πεν. Κράμαριτς)

Σπάρτα Πράγας – Σέλτικ 4-1 (26′ Χάνκο, 38′, 80′ Γιούλις, 90’+4′ Πλάβσιτς – 15′ Έντουαρντ)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φέγενορντ 0-0

ΤΣΣΚΑ Σόφιας – Γιουνγκ Μπόις 0-1 (34′ Ενσαμέ)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Europa League: Πήγε η τριάρα σύννεφο! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.