ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σάλκε – Κολωνία 1-2: Και πώς να σώσει τη σεζόν; (vid)

Η Σάλκε ηττήθηκε σε ακόμα ένα παιχνίδι στην Bundesliga και ο φόβος του υποβιβασμού παραμένει ορατός, παραμένοντας στον πάτο της βαθμολογίας.  Ακόμα μία ήττα «γνώρισε» η Σάλκε, αυτή την φορά εντός έδρας από την Κολωνία, σε ένα παιχνίδι κομβικής σημασίας. Ειδικότερα η Κολωνία επικράτησε με 1-2 για τη 17η αγωνιστική της Bundesliga στο ντέρμπι…κατηγορίας. Οι...

Η Σάλκε ηττήθηκε σε ακόμα ένα παιχνίδι στην Bundesliga και ο φόβος του υποβιβασμού παραμένει ορατός, παραμένοντας στον πάτο της βαθμολογίας.

Ακόμα μία ήττα «γνώρισε» η Σάλκε, αυτή την φορά εντός έδρας από την Κολωνία, σε ένα παιχνίδι κομβικής σημασίας.

Ειδικότερα η Κολωνία επικράτησε με 1-2 για τη 17η αγωνιστική της Bundesliga στο ντέρμπι…κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Τσίχος να «εκτελεί» για το 0-1. Ο νεαρός Χοπ των γηπεδούχων έδωσε ελπίδες για ανατροπή του σκορ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 57ο λεπτό.

Οι «τράγοι» πήραν τεράστια νίκη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα, οι «βασιλικοί μπλε» πίεσαν περισσότερο για την ανατροπή και τη νίκη, αλλά δεν…χαμογέλασαν.

Ο Τίλμαν ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο 88ο λεπτό έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του στο τέλος του αγώνα, δίνοντάς της βαθμολογική ανάσα.