Ήφαιστος- ΑΕΚ 72-68: Από τον Λιτλ (vids)

Ήφαιστος- ΑΕΚ 72-68: Ο Ήφαιστος πήρε το θρίλερ με 72-68 στην Λήμνο κόντρα στην ΑΕΚ με ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Λιτλ (11 π.). Ο Ήφαιστος Λήμνου κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος του κατάσταση και “σκότωσε” την ΑΕΚ. Η ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου παρά το γεγονός ότι βρισκόταν πίσω στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια...

Ήφαιστος- ΑΕΚ
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ήφαιστος- ΑΕΚ 72-68: Ο Ήφαιστος πήρε το θρίλερ με 72-68 στην Λήμνο κόντρα στην ΑΕΚ με ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Λιτλ (11 π.).

Ο Ήφαιστος Λήμνου κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος του κατάσταση και “σκότωσε” την ΑΕΚ. Η ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου παρά το γεγονός ότι βρισκόταν πίσω στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο με επική ανατροπή να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Μάριο Λιτλ 24 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του αγώνα ευστόχησε σε τρίποντο έξω από το 6,75μ. και έβαλε τον Ήφαιστο σε θέση οδηγού.

Η τελευταία επίθεση ήταν στα χέρια του Λάνγκφορντ ο οποίος πήρε πάνω του τη φάση, αστόχησε και δεν κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι και να το στείλει στην παράταση.

Ο Έβανς άρπαξε το ριμπάουντ και με την εκπνοή ο Πελεκάνος διαμόρφωσε το τελικό 72-68, με την ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου να γνωρίζει την ήττα.

Κορυφαίος παίκτης για τους γηπεδούχους ήταν ο Έβανς ο οποίος έκανε double- double σκοράροντας 14 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ και ο Μολντοβεάνου ήταν σε τρομερή βραδιά.