Πανιώνιος – Αρης 70-66: Πρώτη νίκη για τους «κυανέρυθρους»

Ο Πανιώνιος στην 3η αγωνιστική της Basket League πήρε την πρώτη του νίκη. Κέρδισε τον Άρη με 70-66.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο επέβαλαν τον ρυθμό τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να επιτύχουν σοβαρά ρήγματα στην άμυνα των αντιπάλων τους αν και μείωσαν στο -6 (15-9 στο 5”). Ωστόσο, με την πάροδο του χρόνου ισοφάρισαν σε 18-18 στο πρώτο δεκάλεπτο (24-22).

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι παρέμειναν συγκεντρωμένοι σε αντίθεση με τους παίκτες του Αρη και προηγήθηκαν με 16 πόντους (45-29).

Ο Αρης πλησίασε σε 45-38 στο 23΄και σε 55-47 στο 27′, αλλά οι «κυανέρυθροι» είχαν ρυθμό ως το τέλος της γ’ περιόδου (58-49).

Μια σειρά από άστοχες επιθέσεις έκανε ζημιά στις ομάδες, αλλά στο 38:38 ο Ντ. Χάρις εσυτόχησε σε τρίποντο για το 68-64, όμως ο Πανιώνιος δεν έχασε το μυαλό του ως το τέλος (70-66).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-22, 45-35, 58-49

Πανιώνιος (Χουγκάζ): Δίπλαρος 6 (2), Μπέρι 17 (3), Τέιλορ 14, Χάρις 15 (3), Μπράουν 7 (1), Καμαριανός, Καμπερίδης 3 (1), Δημητρακόπουλος, Χουγκάζ 2, Τζόουνς 6.

Άρης (Αγγέλου): Μποχωρίδης 9 (1), ΜακΓκί 6, Μπελ 11 (2), Χάρις 5 (1), Νταλό 7 (1), Σλαφτσάκης 2, Βεργίνης 1, Φλιώνης, Τζόουνς 11, Κάιζερ 8, Αγγέλου 6 (2).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πανιώνιος – Αρης 70-66: Πρώτη νίκη για τους «κυανέρυθρους»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.