ΕΛΛΑΔΑ

Απίστευτα επεισόδια στο Μαρκόπουλο σε παιχνίδι ΕΣΚΑ (pics, vid)

Σοβαρά επεισόδια που οδήγησαν στην διακοπή του ματς

Σε ριγκ μετατράπηκε ο αγωνιστικός χώρος στο παιχνίδι ΟΚΑΜ – Νήαρ Ηστ, καθώς οπαδοί εισέβαλαν στον παρκέ και τα έκαναν… γης μαδιάμ. Ο αγώνας, ο οποίος γίνεται στο πλαίσιο των playoffs ανόδου από την Β’ στην Α’ ΕΣΚΑ, διακόπηκε στο 34 λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν στο 61-51 υπέρ των γηπεδούχων.

Το κλίμα ήταν τεταμένο από την αρχή της αναμέτρησης, όμως η κατάσταση ξέφυγε από κάθε έλεγχο όταν στο 34ο λεπτό οι οπαδοί της φιλοξενούμενης ομάδας πέταξαν αντικείμενα στον πάγκο των γηπεδούχων και στη συνέχεια ακολούθησε γενικευμένη σύρραξη με επεισόδια εντός του αγωνιστικού χώρου.

Μάλιστα, ένας εκ των οπαδών έκανε χρήση πυροσβεστήρα κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να γίνεται αποπνικτική η ατμόσφαιρα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απίστευτα επεισόδια στο Μαρκόπουλο σε παιχνίδι ΕΣΚΑ (pics, vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.