ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Ευρωπαϊκό U18: Ολλανδία-Φινλανδία 53-59

Ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα σε Ολλανδία και Φινλανδία για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U18. Οι Φινλανδοί ξέφυγαν στο τρίτο δεκάλεπτο (επιμέρους 22-4) και τελικά έφτασαν στη νίκη με 59-53 στην τελευταία μέρα της φάσης των ομίλων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 που φιλοξενείται στο Βόλο. Ήταν ένας αγώνας του οποίου το αποτέλεσμα έμμεσα...

Ήταν ένας αγώνας του οποίου το αποτέλεσμα έμμεσα ενδιαφέρει την ελληνική ομάδα, καθώς στο πρώτο νοκ άουτ παιχνίδι, διασταυρώνεται με τον Δ’ Όμιλο (Ισπανία, Ολλανδία, Κροατία, Φινλανδία).

Τι και αν ο Κέγια Φαν Ντερ Βουστ είχε 0/4 τρίποντα, στο παιχνίδι της Ολλανδίας με την Γερμανία, για την 3ηαγωνιστική στο Ευρωπαϊκό U18 του Βόλου;

Ο Ολλανδός γκαρντ περίμενε την πέμπτη προσπάθεια, ευστοχώντας σε ένα απίστευτο τριποντο πίσω από το κέντρο, με την λήξη του ημιχρόνου.. ξεραίνοντας τους Γερμανούς!

Διαιτητές: Γιλμάζ (Τουρκία), Μπελιάκοφ (Ρωσία), ΜακΝτόναλντ (Μ.Βρετανία)

Δεκάλεπτα: 10-12, 28-31, 38-53, 53-59

View this post on Instagram

TOO. MUCH. POWER 💪😤 #FIBAU18Europe

A post shared by FIBA (@fiba) on

That’s how you win games 🇸🇮💯. #FIBAU18Europe

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ευρωπαϊκό U18: Ολλανδία-Φινλανδία 53-59», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.