×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Eurocup (4η Αγωνιστική): Αποτελέσματα και βαθμολογίες


Νίκος Μπουρλάκης

Eurocup (4η Αγωνιστική): Αποτελέσματα και βαθμολογίες


Ολοκληρώθηκε η 4η Αγωνιστική του Eurocup. Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία ανά όμιλο καθώς επίσης και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής.

Τρεις ομάδες παρέμειναν αήττητες στο Eurocup μετά και την 4η αγωνιστική. Ο Προμηθέας από την πλευρά του μετά τη νίκη με μεγάλη διαφορά επί της Ναντέρ, έφτασε στο 50% στο φετινό του ρεκόρ (2-2).

Eurocup– 4η Αγωνιστική

Αποτελέσματα- Βαθμολογίες- Επόμενη Αγωνιστική

(Με κλικ επάνω στα σκορ μπορείτε να δείτε τα αναλυτικά στατιστικά κάθε αγώνα)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Μπαχτσεσεχίρ- Παρτιζάν          76-82

Μπανταλόνα- Βενέτσια 92-78

Μπουρζ- Ούνικς Καζάν (αναβλήθηκε)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1 Μπανταλόνα 4-0 352-309 8
2 Παρτιζάν 2-2 332-324 6
3 Ούνικς Καζάν 2-1 260-243 5
4 Βενέτσια 1-2 236-265 4
5 Μπαχτσεσεχίρ 0-4 318-361 4
6 Μπουρζ 1-1 176-166 3

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

28/10-18.00     Ούνικς Καζάν- Μπανταλόνα

28/10- 21:30   Παρτιζάν- Μπουρζ

28/10-21:30    Βενέτσια- Μπαχτσέσεχιρ

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Λεβαλουά- Μόρναρ      78-65

Μπούντουτσνοστ- Ουλμ          73-68

Μάλαγα- Μπρέσια         86-69

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1 Μάλαγα 3-1 353-334 7
2 Μπούντουτσνοστ 3-1 342-323 7
3 Μόρναρ 2-2 326-318 6
4 Λεβαλουά 2-2 335-330 6
5 Ουλμ 1-3 308-311 5
6 Μπρέσια 1-3 302-340 5

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

28/10-20:00    Μόρναρ- Μπούντουτσνοστ

28/10-20:15    Ούλμ- Μάλαγα

28/10- 21:45   Μπρέσια- Λεβαλουά

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Λιετκαμπέλις- Αντβέρπ 80-73

Λοκομοτίβ Κουμπάν- Ανδόρα   76-61

Βίρτους Μπολόνια- Μονακό  94-85

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1 Βίρτους Μπολόνια 4-0 337-291 8
2 Λοκομοτίβ Κουμπάν 3-1 349-294 7
3 Μονακό 3-1 345-291 6
4 Ανδόρα 1-3 274-300 5
5 Λιετκαμπέλις 1-3 274-336 5
6 Αντβέρπ 0-4 269-336 4

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

27/10-21:00    Ανδόρα- Λιετακμπέλις

27/10-21:00    Αντβέρπ- Βίρτους Μπολόνια

28/10-20:00    Μονακό- Λοκομοτίβ Κουμπάν

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τρέντο- Ολίμπια Λιουμπλιάνα 61-51

Προμηθέας- Ναντέρ     88-72

Μπούρσασπορ- Γκραν Κανάρια  76-94

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ
1 Τρέντο 4-0 303-253 8
2 Γκραν Κανάρια 3-1 342-317 7
3 Προμηθέας 2-2 298-329 6
4 Ναντέρ 1-3 299-329 5
5 Ολίμπια Λιουμπλιάνα 1-2 211-209 4
6 Μπούρσασπορ 0-3 246-280 3

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

27/10- 19:00   Ναντέρ- Μπούρσασπορ

28/10-19:30    Ολίμπια Λιουμπλιάνα- Πρμηθέας

28/10-22:00    Γκραν Κανάρια- Τρέντο

 

Στο Top16 προκρίνονται οι τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Κι εκεί σχηματίζουν τέσσερις ομίλους ως εξής:

Α1-Β2-Γ3-Δ4

Β1-Γ2-Δ3-Α4

Γ1-Δ2-Α3-Β4

Δ1-Α2-Β3-Γ4

 

ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΔΩ

Sportime Extras