EUROLEAGUE

Euroleague 7η αγων.: Tετράδα ο Ολυμπιακός, πρώτη ήττα για Μπαρτσελόνα

Ο Ολυμπιακός πήρε την πέμπτη του νίκη στο ΣΕΦ και είναι στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας της Euroleague.

Ο Ολυμπιακός πήρε το ντέρμπι στο ΣΕΦ και η Φενέρ για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι στην Euroleague έχασε με τον ίδιο τρόπο στην τελευταία κατοχή.

Ο Κώστας Σλούκας ήταν ο παίκτης που έδωσε στον Ολυμπιακό τη νίκη και ο Γιαν Βέσελι θα βλέπει πιθανότατα στον ύπνο του για καιρό το σουτ του Έλληνα γκαρντ.

Στο Βερολίνο, η Μπάγερν με ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο πήρε το ντέρμπι με την Άλμπα.

Στο Ισραήλ, η Μακάμπι έσπασε το αήττητο της Μπαρτσελόνα και πλέον όλες οι ομάδες έχουν τουλάχιστον μια ήττα.

Ενώ στο παιχνίδι που έκλεισε την πρώτη ημέρα της 7ης αγωνιστικής της Euroleague η Αρμάνι διατήρησε και αυτή αήττητη την έδρα της.

ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ- ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ 69-82

Σε ένα παιχνίδι που έδειχνε ισορροπημένο, η Μπάγερν με το τρομερό τελευταίο δεκάλεπτο πήρε το ντέρμπι με 82-69 κόντρα στην Άλμπα.

Το τέλος της τρίτης περιόδου βρήκε την ομάδα του Μονάχου να έχει το προβάδισμα με 57-55 και δεν το έχασε ούτε λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι με ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά κατάφεραν να πάρουν και διαφορά.

Κορυφαίος παίκτης για την Μπάγερν ήταν ο Νταρούν Χίλιαρντ με 25 πόντους σε 29 λεπτά.

Euroleague- Τα στατιστικά της Άλμπα

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ- ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 85-68

Η Μακάμπι κατάφερε να σπάσει το αήττητο της Μπαρτσελόνα, την οποία κέρδισε με 85-68 στο Τελ Αβίβ. Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, αν εξαιρέσουμε το τρίτο δεκάλεπτο, ήταν είχε σταθερά καλή απόδοση. Τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση.

Τζέιμς Νάναλι (17π.), Σκότι Γουίλμπεκιν (16π.) και Ντέρικ Γουίλιαμς (12π.) ξεχώρισαν από τους γηπεδούχους.

Τα στατιστικά της Μακάμπι

Τα στατιστικά της Μακάμπι – Euroleague

Τα στατιστικά της Μπαρτσελόνα

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ- ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Η Αρμάνι έκανε το καθήκον στο Μιλάνο και επικράτησε με σχετική άνεση του Ερυθρού Αστέρα με

Το πρώτο δεκάλεπτο έκανε τη διαφορά για τους γηπεδούχους που επέτρεψαν στους Σέρβους να σκοράρουν μόλις 6 πόντους. Ενώ και στην επίθεση ήταν εξαιρετική σκοράροντας 24.

Πρώτος σκόρερ για την Αρμάνι ήταν ο Σιλντς, ενώ ο θετικός ήταν και ο Μήτογλου.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euroleague 7η αγων.: Tετράδα ο Ολυμπιακός, πρώτη ήττα για Μπαρτσελόνα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.