EUROLEAGUE

Euroleague: Επιστροφή στις νίκες για Ρεάλ, νέα ήττα για Ζαλγκίρις

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποχρέωσε τη νεοφώτιστη Μονακό στην πρώτη της ήττα στην Euroleague, ενώ η Ζαλγκίρις δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη.

Euroleague- Ερτέλ
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η 3η αγωνιστική της Euroleague είναι… παρελθόν, με τις δύο αναμετρήσει σε Βελιγράδι και στη Μαδρίτη.

Ερυθρός Αστέρας- Ζαλγκίρις 73-61: Μεγάλη νίκη

Ο Ερυθρός Αστέρας είναι διαφορετική ομάδα, όταν αγωνίζεται στην έδρα του με τους οπαδούς της ομάδας του Βελιγραδίου να φτιάχνουν μια εκπληκτική ατμόσφαιρα.

Οι Σέρβοι επικράτησαν με 73-61 της Ζαλγκίρις που ακόμα ψάχνει τα πατήματά της στην φετινή Euroleague. Ο Νίκολα Κάλινιτς ήταν ο κορυφαίος των νικητών, σκοράροντας 13 από τους 15 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ρεάλ Μαδρίτης- Μονακό 94-86: Κυρίαρχη

Η Ρεάλ Μαδρίτης χάρις στο πρώτο εξαιρετικό δεκάλεπτο που έκανε (σκόραρε 30 πόντους) και επέστρεψε στις νίκες στην Euroleague.

Η Μονακό στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε, η «βασίλισσα» κατάφερε να κρατήσει την έδρα της αλώβητη.

Ο Μάικ Τζέιμς αποχώρησε από το παρκέ υποβασταζόμενος και οι άνθρωποι της Γαλλικής ομάδας κάθονται σε… αναμμένα κάρβουνα.