EUROLEAGUE

Euroleague Βαθμολογία- 7η αγωνιστική: Υποχώρησε ο Παναθηναϊκός

Ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Euroleague και ο Παναθηναϊκός που γνώρισε την πέμπτη του ήττα στη διοργάνωση υποχώρησε στη βαθμολογία.

Παπαπέτρου- Παναθηναϊκός- Euroleague
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Παναθηναϊκός έπεσε στα δίχτυα του Οκόμπο και δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τη διαβολοεβδομάδα της Euroleague με 2/2.

Η 7η αγωνιστική της Euroleague είχε τα πάντα! Μεγάλα ντέρμπι, επικές ανατροπές και χαοτικές διαφορές.

Το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι τρεις ομάδες από τη Ρωσία έκαναν ή δέχθηκαν μεγάλα σερί. Η Ούνικς έκανε χρονικά την πρώτη, με ένα σερί 10-0 κόντρα στην Ρεάλ. Την οποία και τελικά κέρδισε.

Στη συνέχεια η Ζενίτ έκανε εκπληκτικό παιχνίδι από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά και πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στην Μπασκόνια.

Ενώ στο Μονακό, η ΤΣΣΚΑ στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε και εκεί που είχε το προβάδισμα, τελικά έχασε από τους Μονεγάσκους με 17 πόντους!