EUROLEAGUE

Φενέρμπαχτσε- Βιλερμπάν 86-64: Βρίσκει ρυθμό

Φενέρμπαχτσε- Βιλερμπάν 86-64: Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Φενέρμπαχτσε, η οποία επικράτησε της Βιλερμπάν με 86-64. Μπορεί στην πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι να δυσκολευόντουσαν να συνδεθούν με το καλάθι, ωστόσο είχαν το προβάδισμα. Όταν η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς “ζεστάθηκε” και βρήκε ρυθμό η διαφορά ξέφυγε ακόμα περισσότερο. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα...

Φενερμπαχτσέ -Βιλερμπάν
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Φενέρμπαχτσε- Βιλερμπάν 86-64: Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Φενέρμπαχτσε, η οποία επικράτησε της Βιλερμπάν με 86-64.

Μπορεί στην πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι να δυσκολευόντουσαν να συνδεθούν με το καλάθι, ωστόσο είχαν το προβάδισμα. Όταν η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς “ζεστάθηκε” και βρήκε ρυθμό η διαφορά ξέφυγε ακόμα περισσότερο.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 49-28 για την τουρκική ομάδα.

Με τον ίδιο ρυθμό πορεύτηκε η Φενέρμπαχτσε και στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στην 8η νίκη της στην Euroleague.

Ο Κώστας Σλούκας έκανε double- double (10 ασίστ και 10 πόντοι), ενώ πρώτοι σκόρερ ήταν Γουίλιαμς και Ντε Κολό που σημείωσαν από 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 49-28, 62-43, 86-64

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (Ομπράντοβιτς): Νάναλι 8 (2), Βέστερμαν 2 (3 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Μαχμούτογλου, Κάλινιτς 4, Σλούκας 10 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 10 ασίστ), Ντε Κολό 16 (6/14 σουτ, 4/4 βολές), Γουίλιαμς 16 (3/4 τρίποντα), Τόμας 2, Βέσελι 10 (4 ριμπάουντ), Ντατόμε 12 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Λοβέρν 6.

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ (Πάρκερ): Τέιλορ 3 (0/3 σουτ, 3/4 βολές), Τζεκίρι 6 (4 ριμπάουντ), Καουντί (0/4 σουτ), Μαλεντόν 8 (1), Λόμαζ 2 (0/4 σουτ, 2/2 βολές), Γκαγιού, Νουά 12 (6 ριμπάουντ), Ζαν Σαρλ 10 (1), Ντιό 8 (2), Λάιτι 4, Στρέιζελ 3 (1), Πέιν 8.