EUROLEAGUE

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε 81-76 την Μπάγερν

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική της Euroleague αλλά χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Φενέρμπαχτσε νίκησε δύσκολα την Μπάγερν

Η μοίρα τόσο της Φενέρμπαχτσε όσο και της Μπάγερν είναι γνωστή εδώ και μέρες οπότε η μεταξύ τους αναμέτρηση δεν έκρινε και πολλά.

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε πάντως με 81-76, με αρκετή δυσκολία αν και τίποτα δεν προμήνυε τέτοια εξέλιξη. Οι Τούρκοι προηγήθηκαν 45-31 στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο οι Γερμανοί έκαναν επιμέρους σκορ 31-9 και βρέθηκαν να παίρνουν «κεφάλι» απειλώντας την Φενερμπαχτσε με ακόμα μια ήττα.

Οι Τούρκοι αντέδρασαν, ο Πιέρια Χένρι έβαλε ένα μεγάλο τρίποντο και στη συνέχεια ακόμα ένα καλάθι του Γιαν Βέσελι, στα τελευταία δευτερόλεπτα έγραψε το τέλος

Ήταν η 10η νίκη για την Φενέρ που έχει αποκλειστεί ενώ η Μπάγερν έχει ήδη προκριθεί στα πλέι οφ της Euroleague και πιθανότατα θα είναι 8η και θα αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά του αγώνα

Η συνέχεια

Τετάρτη 6/4/2022 (εξ αναβολής για τη 19η αγωνιστική)

Η βαθμολογία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η Φενέρμπαχτσε νίκησε 81-76 την Μπάγερν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.