EUROLEAGUE

Βαλένθια- Άλμπα Βερολίνου 91-77: Ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο

Βαλένθια- Άλμπα Βερολίνου 91-77: Η Βαλένθια δεν δυσκολεύτηκε στην έδρα της και επικράτησε της Άλμπα Βερολίνου με 91-77 για την 17η αγωνιστική της Euroleague.  Οι Γερμανοί μπήκαν φουριόζοι στο πρώτο δεκάλεπτο και πολύ εύκολα τρυπούσαν την άμυνα της Βαλένθια. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο πρώτο δεκάλεπτο η Άλμπα σημείωσε 27 πόντους! Οι γηπεδούχοι όπως είναι λογικό...

Βαλένθια- Άλμπα Βερολίνου 91-77: Η Βαλένθια δεν δυσκολεύτηκε στην έδρα της και επικράτησε της Άλμπα Βερολίνου με 91-77 για την 17η αγωνιστική της Euroleague.

Οι Γερμανοί μπήκαν φουριόζοι στο πρώτο δεκάλεπτο και πολύ εύκολα τρυπούσαν την άμυνα της Βαλένθια. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο πρώτο δεκάλεπτο η Άλμπα σημείωσε 27 πόντους!

Οι γηπεδούχοι όπως είναι λογικό αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στα δικά τους μέτρα. Ωστόσο η Άλμπα έβρισκε τρόπους να συνδεθεί με το καλάθι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βαλένθια ήταν η απόλυτη κυρίαρχος και στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα του Ρενέσες κατέρρευσε, με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει τους 15 πόντους (91-77).

Τα δεκάλεπτα: 18-27,37-42, 62-57, 91-77

ΒΑΛΕΝΘΙΑ (Πονσαρνάου): Κολόμ 6, Μαρίνκοβιτς 4, Λόιντ 19 (3/8 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 4/4 βολές), Αμπάλντε 16 (5/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 3/3 βολές, 5 ριμπάουντ), Λαμπεϊρί, Βαν Ρόσομ 2 (11 ασίστ, 3 κλεψίματα), Τόμπι 11 (5/6 δίποντα, 5 ριμπάουντ), Μότουμ 2, Ντούμπλιεβιτς 10 (4/11 σουτ, 10 ριμπάουντ), Βίβες, Σαν Εμετέριο, Ντόρνεκαμπ 15 (5/7 δίποντα)

ΑΛΜΠΑ (Ρενέσες): Μέισον 5 (1), Γκίφαϊ 8 (2), Έρικσον 14 (4/9 τρίποντα), Μάτισεκ 3 (1), Σνάιντερ 3 (1), Χέρμανσον 13 (1 τρίποντο, 5 ασίστ, 6 λάθη), Νίκιτς 2, Όγκμπε, Γκεντράιτις 13 (3), Κάβανο 2, Νόκο 10 (5/5 δίποντα, 8 ριμπάουντ, 5 λάθη), Σίκμα 4 (5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 κλεψίματα, 4 λάθη)

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βαλένθια- Άλμπα Βερολίνου 91-77: Ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.