ΜΠΑΣΚΕΤ

NBA Αποτελέσματα: Νίκη στις λεπτομέρειες για τους Λέικερς – Ήττα που κανείς δεν περίμενε οι Σανς!

Νίκη δύσκολη για τους Λος Άντζελες Λέικερς, που μπαίνουν ξανά στο κόλπο για το play-in του NBA!

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Για ακόμα μία φορά οι Λος Άντζελες Λέικερς δεν έπεισαν, ωστόσο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 117-102 κόντρα στους Ορλάντο Μάτζικ.

Για να το καταφέρουν αυτό, έπρεπε να κάνει το ματς της… ζωής του ο Όστιν Ρίβς, έχοντας 35 πόντους σε 30 λεπτά, ερχόμενος από τον πάγκο.

Μέτρια βραδιά είχε ο Άντονι Ντέιβις, σημειώνοντας 15 πόντους και 11 ριμπάουντ, δείχνοντας επηρεασμένος, ενώ την κλασική του εμφάνιση έκανε ο ΝτιΆντζελο Ράσελ με 18 πόντους και 6 τελικές πάσες.

Για τους ηττημένους, από 21 πόντους είχαν οι Βάγκνερ και Μπαντσέρο, ενώ στους 17 τελείωσε τον αγώνα ο Κόουλ Άντονι.

Από κει και πέρα, ένα αποτελέσματα έκπληξη είχαμε στο Φοίνιξ ΣανςΟκλαχόμα Σίτι Θάντερ, με τους δεύτερους να κερδίζουν με 124-120.

Σίγουρα η δυναμικότητα των δύο ομάδων είναι μεγάλη, ωστόσο η ομάδα του Φοίνιξ δε φαίνεται να πατάει καθόλου καλά.

Ο Κέβιν Ντουράντ δεν κατάφερε να αγωνιστεί ξανά, με τον Ντέβιν Μπούκερ να σημειώνει 46 πόντους, αλλά να είναι απελπιστικά μόνος.

Ο Κρις Πολ πάλεψε με 14 πόντους και 13 τελικές πάσες, ωστόσο και αυτός δεν ήταν αρκετός για να ανατρέψει το αποτέλεσμα.

Για τους νεανικούς Θάντερ, που δείχνουν ότι σιγά-σιγά… χτίζουν κάτι καλό, 40 πόντους πέτυχε ο Αλεξάντερ, ενώ στους 20 έφτασε ο Ντορτ.

NBA: Αναλυτικά τα αποτελέσματα!

Ντένβερ Νάγκετς – Μπρούκλιν Νετς 108-102

Φοίνιξ Σανς – Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ 120-124

Ατλάντα Χοκς – Σαν Αντόνιο Σπερς 118-126

Μαϊάμι Χιτ – Ντιτρόιτ Πίστονς 112-100

Νιου Όρλεανς Πέλικανς – Χιούστον Ρόκετς 117-107

Λος Άντζελες Κλίπερς – Πόρτλαντ Μπλέιζερς 117-102

Ορλάντο Μάτζικ – Λος Άντζελες Λέικερς 105-111