NBA

Μπακς: Ανώδυνη ήττα χωρίς Αντετοκούνμπο (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν εντός έδρας από τους Μπρούκλιν Νετς με 133-128, δίχως τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη σύνθεσή τους.

Ο «Greek Freak» έμεινε εκτός για λόγους προφύλαξης, καθώς ο Μάικ Μπουντενχόλζερ ενημέρωσε πως ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στη γάμπα του αριστερού ποδιού, οι οποίες δεν του επιτρέψουν να αγωνιστεί.

Οι Νετς κατάφεραν να πάρουν τα ηνία της αναμέτρησης ύστερα από τα πρώτα λεπτά και ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο στο 26-34, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κοντά στο σκορ (65-66). Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, όπου σημείωσαν επιμέρους σκορ 42-31 υπέρ τους, ενώ έφτασαν τη διαφορά ακόμα και στο +15 (93-108) στην τρίτη περίοδο. Εν τέλει, έφυγαν με το «διπλό» από το Μιλγουόκι με 128-133.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Ράσελ (25π.), ΛεΒερτ (24π.) και Ντάντλεϊ (16π.), ενώ για τους Μπακς ξεχώρισαν οι  Μπλέντσο με 33 πόντους και ο Μίντλετον με 24.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Μπρούκλιν βελτίωσε το ρεκόρ της σε 40-40, κάνοντας σημαντικό βήμα για τα πλέι οφ. Από την άλλη, τα «ελάφια» υποχώρησαν στο 60-20, έχοντας όμως ήδη «κλειδώσει» το καλύτερο ρεκόρ στο ΝΒΑ για φέτος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπακς: Ανώδυνη ήττα χωρίς Αντετοκούνμπο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.