Μπακς: Δέκα special στατιστικά στα PlayOffs (Vid)

Οι Μπακς στο Game-4 μέσα από μια πρωτότυπη στατιστική ανάλυση με δέκα στοιχεία που έχουν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. Διαβάστε και θα καταλάβετε

Μπακς
Συντάκτης: Νίκος Μπουρλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Οι Μπακς στο Game 4 με το Ορλάντο μέσα από μια διαφορετική στατιστική ματιά. Με τον Γιάννη π.χ να έχει 4 πόντους παραπάνω απ’ όλους τους αντιπάλους του μέσα από το ζωγραφιστό. Ή τον Λόπεζ να σουτάρει σε όλα τα PlayOffs 12 τρίποντα από τη δεξιά πλευρά απ’ όπου είχε σουτάρει όλα κι όλα… 11 στην Κανονική Περίοδο.

Οι Μπακς μέσα απ’ αυτά τα στατιστικά που αρέσουν στους Αμερικάνους, είναι ξεχωριστά και έχουν μεγάλο ενδιαφέρον.

Σας τα παρουσιάζουμε (πηγή: nba.com)

Μετά από 4 αγώνες NBA PlayOffs οι Μπακς έχουν ποσοστό επιτυχίας 75% (με το 3-1). Μόνο μια ομάδα είχε ποσοστό νικών 75% στην Κανονική Περίοδο: Οι Μπακς!

Στην Κανονική Περίοδο επίσης, η παρέα του Γιάννη νικούσε τους αντιπάλους της με μέσο όρο διαφοράς 10,1 πόντους ανά αγώνα. Στα PlayOffs ο μέσος όρος είναι 8 ανά αγώνα. Καμία άλλη ομάδα στην Κανονική Περίοδο δεν είχε μέσο όρο διαφοράς 8 πόντους…

Ο Γιάννης είχε 31 πόντους- 15 ριμπάουντ και 8 ασίστ στο Game-4

Ο Γιάννης έχει μέσο όρο στα PlayOffs περίπου 31 πόντους-16 ριμπάουντ- 7 ασίστ. Στην Κανονική Περίοδο είχε περίπου 30 πόντους-13 ριμπάουντ και 5 ασίστ…

Ο Γιάννης είχε 24 πόντους μέσα στο ζωγραφιστό ενώ όλο το Ορλάντο είχε… 20!!!

Μετρήστε τους 24 πόντους του Γιάννη μέσα από το ζωγραφιστό

Οι Μπακς είχε 17 πόντους από επιθετικό ριμπάουντ έναντι μόνο τριών του Ορλάντο. Το Μιλγουόκι ήταν η καλύτερη ομάδα στα αμυντικά ριμπάουντ στην Κανονική Περίοδο. Και το αποδεικνύει στα PlayOffs πόσο καλά προστατεύει το καλάθι.

Ο Κρις Μίντλετον σκόραρε 18 πόντους σε 10 λεπτά, στην τελευταία περίοδο

Ο Μπρουκ Λόπεζ έχει αλλάξει συνήθειες. Μέχρι στιγμής στα PlayOffs έχει 6/12 τρίποντα από τη δεξιά γωνία. Απ’ αυτό το σημείο είχε όλες κι όλες… 11 προσπάθειες στην Κανονική Περίοδο! Τρομερό

Ο Μπρουκ Λόπεζ είχε 3 κοψίματα. Τόσα είχε σε 11 αγώνες στην Κανονική Περίοδο. Στα πρώτα τρία ματς της σειράς είχε συνολικά δύο!

Μπορείτε να δείτε τα σουτ από τη δεξιά γωνία (1/2) και τις τρεις τάπες στο βίντεο.

Τέλος, ο Μπρουκ Λόπεζ μάρκαρε 32 αντίπαλα σουτ, 20 περισσότερα από οποιονδήποτε άλλον συμπαίκτη του!