NBA

Ήττα για Μπακς – «Τρελάθηκε» με την αποβολή ο Giannis (vid)

Οι Μπακς  γνώρισαν την ήττα με 128 -125 στην παράταση του αγώνα με τους Νάγκετς, σε ένα παιχνίδι που προσέφερε δυνατές συγκινήσεις. Αν και μας έχει συνηθίσει με την ήρεμη συμπεριφορά του ο Giannis, το επιθετικό φάουλ που σφυρίχτηκε σε βάρος του, τον έκανε να τα «πάρει στο κρανίο» με τους διαιτητές. Το 6ο φάουλ...

Οι Μπακς  γνώρισαν την ήττα με 128 -125 στην παράταση του αγώνα με τους Νάγκετς, σε ένα παιχνίδι που προσέφερε δυνατές συγκινήσεις.

Αν και μας έχει συνηθίσει με την ήρεμη συμπεριφορά του ο Giannis, το επιθετικό φάουλ που σφυρίχτηκε σε βάρος του, τον έκανε να τα «πάρει στο κρανίο» με τους διαιτητές.

Το 6ο φάουλ του «Greek Freak», λίγο πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του  αγώνα απεδείχθη καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού, αφού οι συμπαίκτες του δεν μπόρεσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να πάρουν τη νίκη.

Χαρακτηριστικό είναι ότι οι ψυχωμένοι Νάγκετς, που εάν έχαναν σήμερα, πολύ δύσκολα θα κατάφερναν να μπουν στα πλεη οφ, κατάφεραν να καλύψουν διαφορά 18 πόντων, σε ένα ματς θρίλερ.

Ο Γιάννης στα 32’49’’ που συμμετείχε πρόλαβε να κάνει double double με 18 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για την ομάδα του Μιλγουόκι που έπεσε στο 41-36, καλύτεροι ήταν οι Πάρκερ (35 πόντοι, 10 ριμπάουντ) και Μπλέντσο (31 πόντοι).

Για την ομάδα του Ντένβερ που με τη νίκη της αυτή έφτασε το 42-35, εξαιρετικός ήταν ο Τζόκιτς που σημείωσε 35 πόντους και πήρε 13 ριμπάουντ, ο Μάρει (27 πόντοι) και ο Μίλσαπ με 23 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Δωδεκάλεπτα: 22-34,41-20,16-38,32-19,17-14

Δείτε την αποβολή και το ξέσπασμα του Γιάννη Αντετοκούνμπο:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήττα για Μπακς – «Τρελάθηκε» με την αποβολή ο Giannis (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.