NBA

Νάγκετς – Μπλέιζερς: «Τριπλός» Γιόκιτς και 2-2 η σειρά (vid)

Νίκη για τους Νάγκετς που έφεραν τη σειρά στα ίσια

Λίγες μέρες μετά το καταπληκτικό παιχνίδι που χρειάστηκε τέσσερις παρατάσεις, οι Νάγκετς και οι Μπλέιζερς, μπήκαν πάλι στο παρκέ με τους πρώτους να κατακτούν τη νίκη με 116-112.

Η ομάδα του Πόρτλαντ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι παίρνοντας και κρατώντας το προβάδισμα, ωστόσο η τρίτη περίοδος ήταν εξαιρετική για το Ντένβερ, που πήρε κεφάλι στο σκορ.

Μάλιστα η ψυχραιμία που έδειξαν στο τέλος οι νικητές, ήταν αυτοί που τους έδωσε το θετικό αποτέλεσμα, που έφερε τη σειρά στο 2-2.

Για τους Νάγκετς κορυφαίος ακόμα μία φορά ήταν ο Νίκολα Γιόκιτς, που έκανε ξανά τριπλ-νταμπλ, έχοντας 21 πόντους, 11 ασίστ και 12 ριμπάουντ, σε 38 λεπτά συμμετοχής.

Εξαιρετικός ήταν και ο Μάρεϊ , ειδικά στην επίθεση, σταματώντας στους 34 πόντους, έχοντας παράλληλα τέσσερις τελικές πάσες.

Από την πλευρά των ηττημένων, δύο ήταν οι παίκτες που έδειξαν να ξεχωρίζουν, ωστόσο και αυτοί δεν μπόρεσαν να φέρουν τη νίκη.

Αρχικά ο ΜακΚόλουμ σημείωσε 29 πόντους, ενώ ο Ντέμιαν Λίλαρντ, σταμάτησε στους 28 πόντους.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νάγκετς – Μπλέιζερς: «Τριπλός» Γιόκιτς και 2-2 η σειρά (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.