NBA

NBA Αποτελέσματα: Μεγάλη νίκη των Σανς κόντρα στους Νάγκετς – Δεν έφτανε ο απίστευτος Ντόντσιτς κόντρα στους Πέισερς!

Ακόμα μία βραδιά στο NBA που μας έδωσε σκορ και θέαμα από τις κορυφαίες ομάδες του πλανήτη.

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

NBA Αποτελέσματα: Ματσάρα έγινε ανάμεσα στους Φοίνιξ Σανς και τους Ντένβερ Νάγκετς, όπου οι πρώτοι κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη στην παράταση με 117-107.

Το ματς ήταν αρκετά αμφίρροπο και έληξε 102-102 στην κανονική διάρκεια και στο έξτρα χρόνο οι Σανς έδειξαν πιο ξεκούραστοι.

Οι Νάγκετς είχαν κλείσει αρκετά το rotation τους και οι παίκτες ήταν πιο καταβεβλημένοι. Ο Νίκολα Γιόκιτς σε 44 λεπτά είχε 25 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ στους 28 πόντους με 9 τελικές πάσες ήταν ο Τζαμάλ Μάρεϊ που έπαιξε 42 λεπτά.

Τέλος ο Μάικλ Πόρτερ Τζούνιορ έκανε και αυτός ό,τι μπορούσε έχοντας 20 πόντους και 7 ριμπάουντ σε 40 λεπτά αγώνα.

Για τους νικητές τώρα, ο Κέβιν Ντουράντ θυμήθηκε τον παλιό καλό του εαυτό, έχοντας 35 πόντους, με 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ στους 28 σταμάτησε ο Γκρέισον Άλεν.

Από κει και πέρα, οι Ιντιάνα Πέισερς νίκησαν με 137-120 τους Ντάλας Μάβερικς, με τον Λούκα Ντόντσιτς να παλεύει μόνος.

Ο Σλοβένος αγωνίστηκε 42 λεπτά, έχοντας 39 πόντους, με 11 ασίστ και 10 ριμπάουντ, ενώ δεύτερος σκόρερ της ομάδας του ήταν ο Κάιρι Ίρβινγκ που είχε 23 πόντους και 7 ριμπαόυντ.

Στους Πέισερς τώρα, το σκορ μοιράστηκε πολύ ανάμεσα σε όλους τους παίκτες, αφού είχαμε 9 με διψήφιο αριθμό πόντων.

Κορυφαίος ο Ταϊρίς Χαλιμπάρτον με 19 πόντους και 11 τελικές πάσες, ενώ στους 20 πόντους έμεινε ο Μάιλς Τέρνερ.

NBA: Αναλυτικά τα αποτελέσματα!

Ορλάντο Μάτζικ – Σάρλοτ Χόρνετς 101-89

Νιου Όρλεανς Πέλικανς – Τορόντο Ράπτορς 139-98

Ατλάντα Χοκς – Νιου Υορκ Νικς 116-100

Ντιτρόιτ Πίστονς – Μαϊάμι Χιτ 110-118

Φιλαντέλφια Σίξερς – Μπρούκλιν Νετς 107-112

Μπόστον Σέλτικς – Κλίβελαντ Καβαλίερς 104-105

Σαν Αντόνιο Σπερς – Χιούστον Ρόκετς 101-114