NBA

NBA: Σπουδαία νίκη για τους ΧΙΤ με 101-99 κόντρα στους Ρόκετς! (vid)

Οι Ρόκετς πήγαν στο Μαϊάμι μετρώντας 5 συνεχόμενες νίκες και αισθάνονταν καλά για τους εαυτούς τους. Το τέλος του αγώνα τους βρήκε ηττημένους (99-101) και “πληγωμένους”, αφού στην δεύτερη περίοδο του αγώνα είδαν τον Κρις Πολ να αποχωρεί τραυματίας από το παρκέ με πρόβλημα στον δικέφαλο του αριστερού του ποδιού. Κοινώς, χειρότερα δεν γινόταν. Στην δεύτερη...

Στην δεύτερη περίοδο του αγώνα ο Κρις Πολ αποχώρησε με πρόβλημα στον δικέφαλο του αριστερού του ποδιού κάτι που σίγουρα έπαιξε ρόλο στην ήττα του Χιούστον.

Ο Τζος Ρίτσαρντσον με 22 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Τάιλερ Τζόνσον να προσθέτει 19 πόντους και τον Ντέρικ Τζόουνς 15 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Για τους Ρόκετς, ο Χάρντεν είχε 35 πόντους (αλλά με 7/23 σουτ και 15/18 βολές), 6 ριμπάουντ και 12 ασίστ, ο Γκόρντον 20 πόντους (αλλά με 6/17 σουτ) και ο Πι Τζέι Τάκερ 14 πόντους.

Ολυμπιακός – Γκραν Κανάρια 98-77: Επιβλητικός. Ουσιαστικός. Ολυμπιακός!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «NBA: Σπουδαία νίκη για τους ΧΙΤ με 101-99 κόντρα στους Ρόκετς! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.