NBA

Νίκη των Χόρνετς στην επιστροφή του Πάρκερ στο Σαν Αντόνιο (vid)

Οι Σάρλοτ Χόρνετς επιβλήθηκαν με 108-93 εκτός έδρας των Σαν Αντόνιο Σπερς στην επιστροφή του Τόνι Πάρκερ στο γήπεδο της ομάδας του Τέξας

Ο Τόνι Πάρκερ επέστρεψε ως αντίπαλος στο Σαν Αντόνιο και οι Σάρλοτ Χόρνετς πήραν μία πολύ μεγάλη νίκη με 108-93 στην έδρα των Σπερς.

Ο Γάλλος άσος άφησε πέρυσι το καλοκαίρι το… σπίτι του στο Σαν Αντόνιο, όπου φόρεσε τη φανέλα των Σπερς για 17 συναπτά έτη και πανηγύρισε 4 πρωταθλήματα (2003, 2005, 2007, 2014), αλλά αυτό δεν τον απέτρεψε απ’ το να πανηγυρίσει τη νίκη με τη νέα του ομάδα.

Βέβαια στους Χόρνετς δεν είναι πλέον το πρώτο βιολί. Αυτή τη δουλειά την έχει αναλάβει ο Κέμπα Γουόκερ, ο οποίος πέτυχε 33 πόντους στο χθεσινοβραδινό ματς και οδήγησε την ομάδα της Σάρλοτ στη νίκη.

Οι Χόρνετς φρόντισαν από την αρχή να πάρουν το προβάδισμα. Στο πρώτο δωδεκάλεπτο ήταν μπροστά 28-24, ενώ στο ημίχρονο με 49-43.

Οι Σπερς δεν τους άφησαν να ξεφύγουν στο σκορ και μετά την τρίτη περίοδο, οι Χόρνετς ήταν μπροστά με 77-72, αλλά στην τέταρτη και με ένα σερί 11-2 πήραν… αέρα κι εν τέλει έφτασαν στο 108-93.

Χιούστον Ρόκετς: Τρομερή εμφάνιση του Χάρντεν! (vid)

Τόνι Πάρκερ: Η επιστροφή στον τόπο λατρείας

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη των Χόρνετς στην επιστροφή του Πάρκερ στο Σαν Αντόνιο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.