NBA

Οι Ρόκετς… σάρωσαν τους Ουόριορς και έκαναν το 1-1! (vid)

Εύκολη νίκη των Ρόκετς στο Game 2 των τελικών της Δύσης. Η ομάδα του Χιούστον ήταν πολύ καλύτερη από τους πρωταθλητές και πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, που τους βρήκε νικητές με το επιβλητικό 127-105 (ημίχρονο 64-50). Με αυτή τη νίκη οι «Ρουκέτες» πήραν το...

Εύκολη νίκη των Ρόκετς στο Game 2 των τελικών της Δύσης.

Με αυτή τη νίκη οι «Ρουκέτες» πήραν το αίμα τους πίσω για την ήττα στο Game 1, αφού οι Ουόριορς αρκέστηκαν σε ρόλο κομπάρσου, στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Ντουράντ που ουσιαστικά πάλεψε σχεδόν μόνος του.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν το δίδυμο Χάρντεν και Γκόρντον. Αμφότεροι σημείωσαν από 27 πόντους, με τον «Μούσια» να καταγράφει double double, με τα 10 ριμπάουντ που μάζεψε. Πολύ καλός ήταν και ο Τάκερ, που φόρτωσε το καλάθι των «Πολεμιστών» με 22 πόντους.

Στην αντίπερα όχθη, ο μόνος που προσπάθησε να αλλάξει τη ροή του αγώνα ήταν ο Κέβιν Ντουράντ, που σκόραρε 37 πόντους, οι οποίοι όμως δεν ήταν αρκετοί για τους περσινούς πρωταθλητές. Ενδεικτικό, της κακής μέρας της ομάδας της «Χρυσής Πολιτείας» ήταν ότι δεύτερος σκόρερ ήταν ο Στεφ Κάρι, με μόλις 16 πόντους, ενώ οι υπόλοιποι σημείωσαν μονοψήφιο αριθμό!

Δείτε τα highlight του αγώνα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Οι Ρόκετς… σάρωσαν τους Ουόριορς και έκαναν το 1-1! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.