NBA

Πολύ δύσκολη νίκη για τους Γουόριορς κόντρας στους Κλίπερς (vid)

Οι Γουόριορς πήραν μία νίκη που σίγουρα δίνει απαντήσεις σε πολλούς

Ένα πολύ γεμάτο ματς έγινε ανάμεσα στους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς και τους Λος Άντζελες Κλίπερς, με τους πρωταθλητές να φύγουν νικητές με 129-127.

Ο Στεφ Κάρι και η παρέα του ήταν εξαιρετικοί και πολύ ψύχραιμοι στο κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης λίγο δηλαδή πριν τη λήξη, καταφέρνοντας να πάρουν αυτή την πολύτιμη νίκη και φυσικά την ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια.

Κορυφαίος παίκτης του αγώνα ήταν φυσικά ο γκαρντ των Γουόριορς, ο οποίος σε 36 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 42, ενώ είχε και 6 ριμπάουντ, με τον Κέβιν Ντουράντ να ακολουθεί από κοντά με 35 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά σε εξαιρετικό βράδυ βρέθηκε ο Γκαλινάρι που σημείωσε 25 πόντους, ενώ μάζεψε και 11 ριμπάουντ, ωστόσο κορυφαίος για την ομάδα του Λ.Α. ήταν ο Χάρις που σε 38 λεπτά συμμετοχής κατάφερε να σκοράρει 32 πόντους.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα:

Έχασε τη μάχη για τη ζωή το παιδάκι μου ήθελε να σώσει ο Μουτόμπο (pic)

NBA: Ο Τόμας Μπράιαντ και το απίθανο ρεκόρ (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πολύ δύσκολη νίκη για τους Γουόριορς κόντρας στους Κλίπερς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.