NBA

Σέλτικς: Ο Τζέιλεν Μπράουν «αποτελειώνει» τους Χιτ και στέλνει… φιλάκια στον πάγκο τους (vids)

Με δύο σερί εύστοχα τρίποντα ο Τζέιλεν Μπράουν «καθάρισε» το ματς για τους Σέλτικς για να στείλει... φιλάκια στον πάγκο των Μαϊάμι Χιτ!

Σέλτικς: Ο Τζέιλεν Μπράουν «αποτελειώνει» τους Χιτ και στέλνει... φιλάκια στον πάγκο τους (vids)
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Οι Μπόστον Σέλτικς πιάνοντας εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους Μαϊάμι Χιτ και επικρατώντας με 121-108, μείωσαν στη σειρά των τελικών της Ανατολής σε 3-2.

Ο Τζέιλεν Μπράουν ήταν εκ των πρωταγωνιστών των νικητών έχοντας 28 πόντους με 4/10 τρίποντα, δύο εκ των οποίων μπήκαν μέσα σε διάστημα μερικών δευτερολέπτων.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σέλτικς – Χιτ 121-108: Αρνούνται να… λυγίσουν οι «Κέλτες» (3-2)

Ήταν τότε που διαμόρφωσε το σκορ από 97-89 σε 103-89 με περίπου 8 λεπτά να απομένουν για το φινάλε του ματς, καθαρίζοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του.

Προφανώς και ο Μπράουν ένιωσε τόσο δυνατός και με τέτοια αυτοπεποίθηση ώστε να πικάρει τους Χιτ ενόψει του game 6 την Κυριακή (ξημερώματα Δευτέρας για την Ελλάδα).

Συγκεκριμένα γύρισε στον πάγκο του Μαϊάμι και έστειλε… φιλάκια!