ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

74 πόντοι σε ένα δεκάλεπτο! (vid)

Στον αγώνα της Κάλεβ με την Άβτοντορ (102-113), με επιμέρους σκορ 36-38 στο 4ο δεκάλεπτο. Έξι πόντους ο Σαρικάπουλος στην ήττα της Τσόμκσι

Οι παίκτες της Κάλεβ και της Άβτοντορ έβλεπαν το καλάθι σαν βαρέλι στο δεύτερο ημίχρονο για την 4η αγωνιστική της VTB United League.

Στο 3ο δεκάλεπτο σημειώθηκαν 58 πόντοι (28-30), όμως στο 4ο, το σκορ ξέφυγε, σημειώθηκαν 74 πόντοι (36-38), στην εκτός έδρας νίκη της Άβντοτορ με 113-102. Η συγκομιδή των 74 πόντων σε 10 λεπτά, αποτελεί ρεκόρ για τη VTB United League.

Ο Πέριν Μπάφορντ με 30 πόντους και οκτώ ριμπάουντ, με τον Τράε Γκόλντεν (24 πόντους, 11 ασίστ) ήταν οι πρωταγωνιστές για την Άβτοντορ.

Έξι πόντους ο Σαρικάπουλος

Η Τσόμσκι Μινσκ γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Ενισέι με 95-73, με τον Ζήση Σαρικόπουλο  να αγωνίζεται 13:23 για λογαριασμό των γηπεδούχων, σημειώνοντας έξι πόντους (2/10 δίποντα, 2/2 βολές) και να μαζεύει επτά ριμπάουντ. Ο Τζον Ρόμπερτσον με 31 πόντους (7/10 τρίποντα) ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές.

Ζιελόνα Γκόρα-Αστάνα (21:00)

Η κατάταξη:  ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4-0, Χίμκι 4-0, Ούνικς 3-0, Λοκομοτίβ Κουμπάν 3-1, Άβτοντορ 2-1, Αστάνα 2-1, Ζιελόνα Γκόρα 1-1, Ενισέι 2-3, Περμ 1-2, Ζενίτ 1-2, Νίζνι 1-3, Κάλεβ 1-3, Τσόμσκι 0-4, Ρίγα 0-4

Και επίσημα Γκριν στην Φενέρ

Θρήνος στην Ιταλία με την απώλεια του Μπένετον

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «74 πόντοι σε ένα δεκάλεπτο! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.