ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ACB: Μεγάλη εμφάνιση Μπουρούση, νίκη για Γκραν Κανάρια (vid)

Η Γκραν Κανάρια πέτυχε την πρώτη της νίκη στην ACB στην έδρα της Μανρέσα με 75-74, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Μπουρούση.  Ο Έλληνας ψηλός ήταν ο κορυφαίος παίκτης της ομάδας από τα Κανάρια Νησιά, καθώς σε 19 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 18 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ. Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη ένα λεπτό...

ACB
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Γκραν Κανάρια πέτυχε την πρώτη της νίκη στην ACB στην έδρα της Μανρέσα με 75-74, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Μπουρούση.

Ο Έλληνας ψηλός ήταν ο κορυφαίος παίκτης της ομάδας από τα Κανάρια Νησιά, καθώς σε 19 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 18 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη ένα λεπτό πριν από τη λήξη του αγώνα βρισκόταν πίσω στο σκορ (74-71 1′),  αλλά με δύο εύστοχα σουτ από τους Κουκ και Πάουλι διαμορφώθηκε το τελικό 75-74 για την Γκραν Κανάρια.

ACB: Νίκη για Φουενλαμπράδα

Η Φουενλαμπράδα πήρε τη νίκη με 93-85 και υποχρέωσε την Εστουδιάντες να κάνει την πρώτη της για τη φετινή σεζόν στην Liga Ensdesa.