Αναντολού Εφές: Έκανε το 1-0 στα ημιτελικά

Η φιναλίστ της Euroleague επικράτησε 82-77 της Γαλατασαράι

Αναντολού Εφές: Έκανε το 1-0 στα ημιτελικά της TBL.

Η φιναλίστ της Euroleague επικράτησε 82-77 της Γαλατασαράι.

Το δεύτερο ματς της σειράς θα γίνει την Κυριακή (2/6) στο «Σινάν Ερντέμ».

Υπενθυμίζεται ότι στον τελικό του τουρκικού πρωταθλήματος θα περάσει όποιος φτάσει στις τρεις νίκες.

Η Αναντολού Εφές άρχισε με επιμέρους 8-1, προτού ο Τσαν Κορκμάζ μειώσει τη διαφορά.

Με σκορ έξω από τα 6.75, η Γαλατασαράι προηγήθηκε 26-27.

Η φιναλίστ της φετινής Euroleague έχασε τον ρυθμό της και έκλεισε το ημίχρονο στο -2.

Ο Μπομπουά και ο Σιμόν ανέβασαν την απόδοσή τους, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να αποκτήσουν ένα ισχνό προβάδισμα.

Η τέταρτη περίοδος είχε τρομερό σασπένς και συχνά οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο σκορ.

Ο Μίτσιτς ήταν καταλυτικός στο φινάλε και με 16 πόντους στο σύνολο συνέβαλε στη νίκη της Αναντολού Εφές.

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης: 22-19, 41-43, 64-63, 82-77

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ: Μίτσιτς 16, Τουντσέρ, Σιμόν 13, Μορμάν 14, Ντάνστον 15, Μπομπουά 18, Σαϊμπίρ, Μπαλμπάι, Μπιρσέν, Σανλί 6.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Γουέμπστερ 11, Κεκσάλ 8, Χέις 5, Χάρισον 17, Ογκίστ 12, Αράποβιτς 13, Κορκμάζ 8, Αράρ, Ερντενίζ, Τσινκό 3.

Υπενθυμίζεται ότι το άλλο ζευγάρι της σειράς είναι Φενερμπαχτσέ-Τόφας και το πρώτο ματς διεξάγεται το Σάββατο (1/6).

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Galatasaray Doğa Sigorta karşısında galibiyet nasıl geldi? #BenimYerimBurası

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Anadolu Efes Spor Kulübü (@anadoluefessk) στις

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αναντολού Εφές: Έκανε το 1-0 στα ημιτελικά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.