ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Μεγάλη νίκη της Τενερίφης στο ντέρμπι με την Γκραν Κανάρια

Η Τενερίφη επικράτησε 91-77 της Γκραν Κανάρια – Σπουδαία νίκη και για την Μπανταλόνα με 83-79 επί της Ομπραντόιρο

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Τενερίφη στην 8η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, αφού επικράτησε με 91-77 της Γκραν Κανάρια, εκτός έδρας.

Στο ντέρμπι των Κανάριων Νήσων η Τενερίφη ήταν καταιγιστική στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν και πήρε τη διαφορά, την οποία και αύξησε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Σημαντική νίκη και μάλιστα δεύτερη συνεχόμενη πήρε η Μπανταλόνα επί της Ομπραντόριο με 83-79, όπου το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Η Βαλένθια επέστρεψε στις επιτυχίες με τη νίκη με 89-76 επί της Μανρέσα με εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ ήταν 32-17!

Τέλος, η ουραγός Χιπούθκοα επικράτησε με 92-83 της Μανρέσα. Στα τρία πρώτα δεκάλεπτα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, αλλά στο τελευταίο οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεση και πήραν τη νίκη.

Φουενλαμπράδα – Ρεάλ Μαδρίτης

Η κατάταξη: 1.Μπασκόνια 6-1, 2.Ρεάλ Μ. 6-1, 3.Μπαρτσελόνα 6-1, 4.Ουνικάχα 5-2, 5.Τενερίφη 5-3, 6.Μπανταλόνα 5-3, 7. Μανρέσα 4-4, 8. Βαλένθια 4-4, 9.Ανδόρα 3-4, 10.Φουενλαμπράδα 3-4, 11.Σαραγόσα 3-4, 12.Μπούργκος 3-5, 13.Ομπραντόιρο 3-5, 14.Μούρθια 2-4, 15.Εστουντιάδες 2-4, 16.Μπρεογάν 2-5, 17.Γκραν Κανάρια 2-6, 18. Χιπούθκοα 2-6

Ήττα σοκ η Ρεάλ από την Ανδόρα (vds)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μεγάλη νίκη της Τενερίφης στο ντέρμπι με την Γκραν Κανάρια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.