ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

VTB: Ο Πρίφτης κέρδισε τον Ιτούδη (vids)

Μεγάλη νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 94-86 πέτυχε η Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη για 9η αγωνιστική της VTB League. Με μεγάλο πρωταγωνιστή των Έρικ ΜακΚόλουμ (30π.) και τον Ρέι Μόργκαν (26 π.) η Ούνικς σημείωσε την πέμπτη της νίκη στην VTB και παράλληλα υποχρέωσε την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στην τρίτη φετινή της...

VTB Unics- CSKA
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Μεγάλη νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 94-86 πέτυχε η Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη για 9η αγωνιστική της VTB League.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή των Έρικ ΜακΚόλουμ (30π.) και τον Ρέι Μόργκαν (26 π.) η Ούνικς σημείωσε την πέμπτη της νίκη στην VTB και παράλληλα υποχρέωσε την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στην τρίτη φετινή της ήττα.

Από την αρχή ήταν ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες. Με τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά του αγώνα να έχουν καλύτερες επιλογές στην επίθεση. Από την ΤΣΣΚΑ ξεχώρισε ο Μάικ Τζέιμς με 19 πόντους.

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης βρέθηκε 17 λεπτά στο παρκέ και μοίρασε τρεις ασίστ, ενώ παράλληλα μάζεψε και δύο ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 36-41, 62-64, 94-86

Ούνικς Καζάν (Πρίφτης): Σεργκέεβ, Μόργκαν 26 (1), ΜακΚόλουμ 30 (6/8 τρίποντα), Κολέσνικοφ 10 (1), Γουίλσον 5 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Τάιους 4, Λίκοντεϊ, Ουζίνσκι (1), Σμιθ 14 (1), Μάντζαρης

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Μπόλομποϊ 6, Στρέλνιεκς 12 (2/4 τρίποντα), Βόιτγκμαν 12 (1), Χάκετ 9 (1), Κουρμπάνοφ 6, Τζέιμς 19 (2/6 τρίποντα), Ούκοβ 3 (1), Αντόνοφ, Βορόντσεβιτς 11 (3/5 τρίποντα), Κουφός 2, Χίλιαρντ 6 (2).