ΑΤΖΕΝΤΑ

Όταν ο Μπεκιάι έγραφε ιστορία σκοράροντας με το κεφάλι! (vid)

Σαν Σήμερα, στις 11 Φεβρουαρίου 2001, ο Άριαν Μπεκιάι σκοράρει με κεφαλιά στο 95′ και γράφει ιστορία καθώς γίνεται ο πρώτος τερματοφύλακας που πετυχαίνει γκολ με αυτόν τον τρόπο!

Οι Κρητικοί στην πρώτη τους σεζόν χωρίς τον αείμνηστο Ευγένιο Γκέραρντ στον πάγκο τους, έπειτα από 17 αγωνιστικές βρίσκονταν στο όριο της ζώνης του υποβιβασμού με το ματς κόντρα στον Παναιτωλικό να είναι σαν τελικός.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, όμως οι Κρητικοί πίεσαν για να ισοφαρίσουν. Αρχικά μείωσαν και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και λίγο πριν τη λήξη, έγινε το 2-2.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Η ατζέντα της ημέρας (11/2)

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο ΟΦΗ κέρδισε φάουλ κοντά στα καρέ του Σωκράτη Κοψαχείλη και όλοι οι παίκτες βρέθηκαν στην περιοχή για τη σέντρα που θα επιχειρούσε ο Διγκόζης.

Αυτός που πήρε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα ήταν ο τερματοφύλακας Άριαν Μπεκιάι, ο οποίος χάρισε έναν «χρυσό» βαθμό στον ΟΦΗ που στο τέλος εκείνης της χρονιάς εξασφάλισε τελικά την παραμονή του μέσω των επεισοδιακών αγώνων μπαράζ με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Όταν ο Μπεκιάι έγραφε ιστορία σκοράροντας με το κεφάλι! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.