FEATURED

ΑΕΚ: Θλάση υπέστη ο Αμραμπατ, δεν παίζει με ΠΑΟΚ

Σοβαρό είναι τελικά το πρόβλημα με τον Νορντίν Αμραμπατ στην ΑΕΚ και δεν θα αγωνιστεί στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Ο Νορντίν Αμραμπατ
Συντάκτης: Τάσος Καπετανάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο 34χρονος Μαροκινός μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ, που αποχώρησε με ενοχλήσεις από το ματς με την Λαμία με τον Μουαμέρ Τάνκοβιτς να τον αντικαθιστά στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, σύμφωνα με πληροφορίες, έχει υποστεί θλάση.

Δεδομένα έτσι δεν μπορεί να αγωνιστεί στο Κυριακάτικο (20:30) ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και μένει να φανεί στις εξετάσεις που θα υποβληθεί, το μέγεθος της ζημιάς και να εκτιμηθεί η χρονική περίοδος της απουσίας του.

Ετσι, ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς καλείται να διαφοροποιήσει εκ νέου τα πλάνα του στην ΑΕΚ για το ντέρμπι, ενώ επιστρέφει ο Λιβάι Γκαρσία από τιμωρία. Ετσι, θα πάρει θέση στο δεξί άκρο της επίθεσης, εκεί που αγωνίστηκε για 45 λεπτά με την Λαμία ο Αμραμπατ.