LIVEGAMES

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ 1-3 ΤΕΛΙΚΟ

Ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σήμερα (8/11, 19:30, Novasports1) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League. Ο Απόλλων Σμύρνης θέλει να βάλει τέλος στο κακό σερί που χτίζει, αφού μετράει τέσσερις συνεχόμενες ήττες στα πέντε ματς που έχει δώσει για το πρωτάθλημα. Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ θέλει να δώσει συνέχεια στον…θρίαμβο κόντρα...
Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ

Ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σήμερα (8/11, 19:30, Novasports1) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Απόλλων Σμύρνης θέλει να βάλει τέλος στο κακό σερί που χτίζει, αφού μετράει τέσσερις συνεχόμενες ήττες στα πέντε ματς που έχει δώσει για το πρωτάθλημα.

Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ θέλει να δώσει συνέχεια στον…θρίαμβο κόντρα στην Αϊντχόφεν την περασμένη Πέμπτη (5/11) την οποία νίκησε με 4-1 και με νίκη να βρεθεί μία ανάσα από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Πάμπλο Γκαρσία δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Δημήτρη Γιαννούλη που θα πρέπει να μείνει εκτός για έναν περίπου μήνα, αλλά και τον Φερνάντο Βαρέλα που επιλέχθηκε να μην βρίσκεται στην αποστολή ώστε να πάρει… ανάσες.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Λύρατζης, Ντόουγκλας, Σβαμπ, Μουργκ, Τζόλης, Σφιντέρσκι, Ζίβκοβιτς

Απόλλων Σμύρνης: Βερχούλστ, Μπρούτσιτς, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Σλίβκα, Τσαμπούρης, Τσιλούλης, Φατιόν

Στο 15ο λεπτό, οι παίκτες του ΠΑΟΚ έβγαλαν μία υποδειγματική αντεπίθεση, με τον Σβιντέρσκι να φεύγει μόνος του και να νικάει σε τετ α τετ τον Βερχούλστ, κάνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 63′ έφεραν το ματς στα ίσια με τον Τσιλούλη να σκοράρει μετά από κόρνερ. Η απάντηση για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 78′ με τον Στέφαν Σβαμπ να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Σβιντέρσκι μετά από πάτημα του Λισγάρα.