LIVEGAMES

Μπάγερν Μονάχου- Παναθηναϊκός 81-78 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μπάγερν Μονάχου- Παναθηναϊκός: Παρακολούθησε από το παρκέ του sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα.
Μπάγερν Μονάχου- Παναθηναϊκός

Μπάγερν Μονάχου- Παναθηναϊκός LIVE: Ο Παναθηναϊκός μετά την ήττα από την Ζαλγκίρις έχει ακόμη μια εκτός έδρας αποστολή για την Euroleague.

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού όμως στηρίζει την ομάδα και στα δύσκολα και περισσότεροι από 500 οπαδοί βρίσκονται στο γήπεδο της Μπάγερν.

Μπάγερν Μονάχου- Παναθηναϊκός LIVE

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε αρκετά καλά την αναμέτρηση και ο Ιωάννης Παπαπέτρου με 10 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο οδήγησε την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη στο παρκέ.

Στην δεύτερη περίοδο μάλιστα οι πράσινοι βρέθηκαν να προηγούνται με πέντε πόντους (35-30 στο 15′). Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Παναθηναϊκό να έχει το προβάδισμα με 44-37. Και πολύ καλά ποσοστά στην επίθεση.

Η άμυνα ζώνης βοήθησε τον Παναθηναϊκό να φτάσει τη διαφορά στους 10 πόντους στην τρίτη περίοδο. Στα τελευταία λεπτά της περιόδου ο Παναθηναϊκός έκανε πολλά λάθη και η Μπάγερν κατάφερε να μειώσει.

Στα κρίσιμα σημεία ο Παναθηναϊκός πήρε μεγάλα τρίποντα από τον Μέικον και τον Νέντοβιτς και ξέφυγε στο σκορ.

Οι πράσινοι όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμά τους και τελικά γνώρισαν την ήττα από την Μπάγερν.