LIVEGAMES

Ερυθρός Αστέρας- Παναθηναϊκός 81-48 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ερυθρός Αστέρας- Παναθηναϊκός LIVE: Παρακολούθησε από το παρκέ του sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο Βελιγράδι
Ερυθρός Αστέρας- Παναθηναϊκός

Ερυθρός Αστέρας- Παναθηναϊκός LIVE: Ο Παναθηναϊκός ψάχνει μια νίκη μακριά από το ΟΑΚΑ και θέλει να την πετύχει στο Βελιγράδι.

Αλλά η αποστολή του στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα μόνο εύκολη δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Ο Ιωάννης Παπαπέτρου και ο Οκάρο Γουάιτ ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις που είχαν και θα είναι κανονικά στο αποψινό παιχνίδι (δείτε εδώ το κανάλι του αγώνα και ποιος περιγράφει).

Ενώ στην Αθήνα έμεινε ο Νεμάνια Νέντοβιτς, επειδή έχει υποστεί θλάση και είναι τραυματίας.

Ερυθρός Αστέρας- Παναθηναϊκός LIVE

Ο Παναθηναϊκός αν και ξεκίνησε δυναμικά, ο Ερυθρός κατάφερε να τρέξει ένα 11-0 σερί και βρήκε γρήγορα διαφορά 10 πόντων (16-6 στο 3:25).

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη δεν μπορούσε να συνδεθεί εύκολα με το καλάθι, ειδικά πίσω από την γραμμή των 6.75μ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 21-8 για τους γηπεδούχους.

Στην δεύτερη περίοδο οι πράσινοι έκαναν πολλά λάθη και οι Σέρβοι συνέχισαν να χτυπούν στο ζωγραφιστό. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και κατάφεραν να εκτοξεύσουν τη διαφορά στο +17.

Το «τριφύλλι» στο τελευταίο λεπτό έδειξε διάθεση να μειώσει το σκορ. Κάτι που κατάφερε τελικά και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 39-26 για τον Ερυθρό.

Ο Ερυθρός Αστέρας στο τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και οι πράσινοι δεν μπορούσαν να σκοράρουν με τίποτα.

Η διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο έφτασε τους 32 πόντους (70-38).