Ολυμπιακός – Απόλλων Λεμεσού 1-1, 3-1 πέν. (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολυμπιακός – Απόλλων Λεμεσού LIVE: Ενημερωθείτε για τη μάχη των Πειραιωτών στο πλαίσιο των πλέι οφ του UEFA Europa League.

Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βάτσλικ, Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Κουντέ, Χουάνγκ, Ζίνκερναγκελ, Μασούρας, Ελ Αραμπί

Απόλλων Λεμεσού (Νταβίντ Καταλά): Γιοβάνοβιτς, Μαυρίας, Πέιμπερνες, Ρομπέρζ, Χάμας, Κολ, Σαχάρ, Πίτας, Φέλιξ, Εντί, Ντιγκινί.

Ολυμπιακός – Απόλλων Λεμεσού LIVE

1′ Σέντρα στο ματς.

2′ ΓΚΟΛ: Λάθος από τους Κύπριους, ο Ρέαμπτσουκ παίρνει την μπάλα, κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Μασούρας από κοντά ανοίγει το σκορ.

22′ Ωραίο πλασέ από τον Κούντε, αποκρούει με δυσκολία ο Γιοβάνοβιτς.

45+1 Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

71′ Τρομερό σουτ του Κούντε με το αριστερό, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

77′ Ο Ελ Αραμπί ανοίγει ωραία στον Μασούρα, εκείνος από μέσα αριστερά σουτάρει και αστοχεί.

88′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Βαλμπουενά να εκτελεί φάουλ, στο δοκάρι το πλασέ του Εμβιλά και ο Γιάνκα διώχνει στη γραμμή προ του Σισέ.

90′ ΓΚΟΛ: Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Χάμπο, ο Ρομπέρζ παίρνει την κεφαλιά και ο Πίττας από κοντά ισοφαρίζει.

90+4 Λήξη δευτέρου ημιχρόνου.

91′ Ξεκίνησε η παράταση.

120′ Στα πέναλτι οι δύο ομάδες.

Τρία πέναλτι πιάνει ο Βατσλίκ και ο Ολυμπιακός με 3-1 στη συγκεκριμένη διαδικασία, προκρίνεται.