LIVEGAMES

Ολυμπιακός- Φενερμπαχτσέ 67-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολυμπιακός- Φενερμπαχτσέ LIVE: Το παρκέ του sportime.gr σας μεταφέρει τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα για την 7η αγωνιστική της Euroleague στο ΣΕΦ
Ολυμπιακός- Φενερμπαχτσέ LIVE

Ολυμπιακός- Φενερμπαχτσέ LIVE: Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να κάνουν το 2 στα 2 στην διαβολοεβδομάδα της Euroleague.

Ο Ολυμπιακός θέλει να παραμείνει τέλειος στο ΣΕΦ  και υποδέχεται την Φενερμπαχτσέ που είναι πληγωμένη από δύο συνεχόμενες ήττες στις λεπτομέρειες.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε να προηγείται με 19-14. Στη δεύτερη περίοδο ο Μουσταφά Φαλ ήταν εξαιρετικός και βοήθησε πολύ τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.

Η Φενέρ με την απουσία του Φαλ το εκμεταλλεύτηκε και βρήκε εύκολα καλάθια.

Ο Μαχμούτογλου με δύο τρίποντα ισοφάρισε σε 27-27 και έφερε στα ίσα το παιχνίδι.

Με τρίποντο του Σλούκα ο Ολυμπιακός ανέκτησε και πάλι το προβάδισμα. Και όχι μόνο αυτό, αλλά με ένα 11-0 οι Πειραιώτες βρήκαν διψήφια διαφορά.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 45-34 για τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα στην τρίτη περίοδο έσφιξε την άμυνά του και η Φενέρ δυσκολευόταν να βρει το δρόμο προς το καλάθι.

Με ένα 9-0 οι Τούρκοι μείωσαν στους 2 πόντους και τελικά το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 55-53.

Το σερί των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε και στην τέταρτη περίοδο, όπου πήραν και το προβάδισμα (55-58).

Ο Κώστας Σλούκας στο τέλος του αγώνα έδωσε το προβάδισμα και πάλι στον Ολυμπιακό με ένα μεγάλο τρίποντο. Ο ηγέτης του Ολυμπιακού είχε την τελευταία κατοχή στα χέρια του και κατάφερε να σκοράρει στο τέλος του αγώνα.