LIVEGAMES

Παναθηναϊκός – Ιωνικός 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Ιωνικός

ΠαναθηναϊκόςΙωνικός: Αναμέτρηση που πραγματοποιείται στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας για την 6η αγωνιστική της Super League.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην 6η θέση στη βαθμολογία και με νίκη θα πιάσει την ΑΕΚ (την Κυριακή υποδέχεται τον Ατρόμητο) στην 4η.

Ο Ιωνικός, από την πλευρά του, συγκατοικεί με τον Παναιτωλικό στην 7η θέση και σε περίπτωση νίκης θα προσπεράσει τον αποψινό του αντίπαλο στην 6η θέση.

ΠαναθηναϊκόςΙωνικός: Οι ενδεκάδες του αγώνα

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Φ. Σάντσες, Σάρλια, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Βιτάλ, Παλάσιος, Καρλίτος.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Κωνσταντινίδης, Βαφέας, Σ. Σάντσες, Βαλεριάνος, Ρομαό, Κάνιας (70′ Γκοτσούλιας), Άοσμαν (86′ Μύγας), Καμπράλ (69′ Μάναλης), Ματσούκας (69′ Μπάσα), Τουράμ.

ΠαναθηναϊκόςΙωνικός LIVE

(F5 για ανανέωση του LIVE / Πάνω-πάνω τα πιο πρόσφατα)

Τέλος αγώνα

79′ ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη για τον Σαλβαδόρ Σάντσες.

56′ ΓΚΟΛ! 4-1 Ο Παλάσιος κερδίζει πέναλτι από τον Κωνσταντινίδη, ευστοχεί και ανοίγει λογαριασμό με την πράσινη φανέλα.

53′ ΓΚΟΛ! 3-1 Αβίαστο λάθος του Βαφέα, ο Καρλίτος τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη και δεν λαθεύει.

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Τέλος α’ ημιχρόνου

38′ ΓΚΟΛ! 2-1 Σπουδαία κάθετη του Αλεξανδρόπουλου, ο Καρλίτος πλασάρει και με τη βοήθεια του δεξιού δοκαριού αυτή τη φορά, διπλασιάζει τα γκολ του

25′ Όμορφη κάθετη κίνηση του Αλεξανδρόπουλου που μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και γυρίζει την κατάλληλη στιγμή στο ύψος του πέναλτι στον αφύλαχτο Βιτάλ, ο οποίος επιχειρεί άμεσα βολ πλανέ και αστοχεί.

21′ Διαγώνια κίνηση του Βιτάλ από αριστερά και μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Χατζηγιοβάνης πετάγεται, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

16′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη, ο Χουτεσιώτης αποκρούει και με δεύτερη προσπάθεια απομακρύνει προ του Σάρλια.

11′ ΓΚΟΛ! 1-1 Λάθος απομάκρυνση του Πούγγουρα, ο Άοσμαν σεντράρει, ο Σάντσες παίρνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, ο Αλεξανδρόπουλος δεν μπορεί να ανακόψει την πορεία της μπάλας και νωρίς-νωρίς η ισοφάριση του Ιωνικού.

6′ ΓΚΟΛ! 1-0 Σπουδαία μακρινή μπαλιά του Ρούμπεν, ο Καρλίτος κοντρολάρει ιδανικά, συγκλίνει με άνεση στην περιοχή του Ιωνικού, πλασάρει ψύχραιμα και με τη βοήθεια του αριστερού δοκαριού ανοίγει το σκορ.