Ρεάλ Μαδρίτης- Παναθηναϊκός 88-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ρεάλ Μαδρίτης- Παναθηναϊκός LIVE: Η 4η αγωνιστική της Euroleague ολοκληρώνεται στη Μαδρίτη με το παιχνίδι του Παναθηναϊκού και της Ρεάλ.
Παναθηναϊκός- Ρεάλ Μαδρίτης LIVE- Ρεάλ Μαδρίτης- Παναθηναϊκός LIVE

Ρεάλ Μαδρίτης- Παναθηναϊκός LIVE: Η αποστολή των «πρασίνων» είναι πολύ δύσκολη στη Μαδρίτη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πέσει χωρίς να δώσει τη μάχη του.

Η Ρεάλ είναι ανώτερη ποιοτικά σε σχέση με τον Παναθηναϊκό, ο οποίος υπερέχει στην Euroleague μόνο στον τομέα των επιθετικών ριμπάουντ.

Ρεάλ Μαδρίτης- Παναθηναϊκός LIVE

Η Ρεάλ ξεκίνησε πολύ δυναμικά την αναμέτρηση και γρήγορα έχτισε διψήφια διαφορά πόντων. Η πρώτη περιόδος ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 30-18 για τη Ρεάλ.

Ο Παναθηναϊκός στη δεύτερη περίοδο άσκησε πίεση στη Ρεάλ, αλλά οι γηπεδούχοι έβρισκαν τον τρόπο να σκοράρουν. Οι πράσινοι είχαν πολύ καλό ποσοστό στα τρίποντα (6/11), αλλά το ποσοστό στα δίποντα (5/19) ήταν απογοητευτικό.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τη διαφορά να είναι στους 12 πόντους και το σκορ 42-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά, αλλά δεν μπορούσε να την κατεβάσει κάτω από τους 10 πόντους.

Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε όπως και οι υπόλοιπες δύο, με τη διαφορά να είναι στους 12 πόντους για τη Ρεάλ.