LIVE

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-0 (τελικό)

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για τη 2η αγωνιστική των play off της Super League (21:30, Novasports 2). Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ LIVE: Αμφότερες οι ομάδες αναζητούν το πρώτο τους τρίποντο στην ειδική διαδικασία του πρωταθλήματος αφού στην πρεμιέρα οι «πράσινοι» έμειναν στο 1-1 με την ΑΕΚ ενώ ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό στην Τούμπα....

Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για τη 2η αγωνιστική των play off της Super League (21:30, Novasports 2).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Θωμαΐδης: Στην Cosmote το PAOK TV και το PAO ΤV!

Ο Γιώργος Δώνης δεν έχει στη διάθεσή του τους Αχιλλέα Πούγγουρα, Ούφε Μπεκ και Χουάν Χοσέ Περέα.

Από την πλευρά του, ο Αμπέλ Φερέιρα δεν υπολογίζει στους Μίσιτς, Κρέσπο, Ζαμπά και Ντόουγκλας.

Πριν από τη σέντρα τραυματίστηκε στη γάμπα (θλάση) ο Ντόμινικ Νάγκι και τη θέση του στο αρχικό σχήμα πήρε ο Γιάννης Μπουζούκης.

Ο ΠΑΟΚ άρχισε καλύτερα και έχασε δύο κλασικές ευκαιρίες (απέκρουσε ο Σωκράτης Διούδης).

Κατόπιν, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κατέγραψε ακόμα μία σπουδαία επέμβαση, ενώ στον αντίποδα ο Παναθηναϊκός απείλησε μόνο στην εκπνοή με ένα φάουλ του Γιάννη Μπουζούκη.

Το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, με τον ΠΑΟΚ κυρίαρχο, αλλά τον Διούδη πρωταγωνιστή.

Στο β’ ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ισορρόπησε την κατάσταση και κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 89ο λεπτό ο Αργύρης Καμπετσής έχασε κλασική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.