ΟΦΗ

Παπαδόπουλος: “Μας αφήνει στεναχωρημένους το αποτέλεσμα”

Ο τεχνικός του ΟΦΗ δεν μπορούσε να κρύψει την απογοήτευσή του για τον τρόπο που έχασε η ομάδα του τη νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΟΦΗ έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του για δεύτερη σερί αγωνιστική και ο Νίκος Παπαδόπουλος δήλωσε στεναχωρημένος.

Ο τεχνικός των Κρητικών δεν μπορούσε να πιστέψει πως σε ακόμα ένα ματς που η ομάδα του βρέθηκε μπροστά στο σκορ δέχθηκε γκολ στο φινάλε.

Έτσι, η ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα δεν έφερε ικανοποίηση, λόγω του τρόπου με τον οποίο ήρθε.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Παπαδόπουλος στη συνέντευξη Τύπου

«Σ’ ένα παιχνίδι που θέλαμε οπωσδήποτε τους βαθμούς, λόγω του ότι μείναμε πίσω και με όχι τόσο καλή ψυχολογία μετά την ήττα από τον Άρη, προσπαθήσαμε πολύ.

Στο α’ ημίχρονο είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κινδυνεύσαμε μόνο από στατικές που είναι πρόβλημα, παρότι είχαμε σήμερα και ύψος. Καταφέραμε να προηγηθούμε και μετά το 0-1 ο ΠΑΣ Γιάννινα άλλαξε σχηματισμό και έγινε πιο επιθετικός.

Αλλάξαμε κι εμείς τον δικό μας. Τα καταφέρναμε μέχρι ενός σημείου, αλλά αφήναμε τον αντίπαλο να φέρνει την μπάλα στην περιοχή με μεγάλες μπάλες και σε μία απ’ αυτές δεχτήκαμε την ισοφάριση.

Μας αφήνει στεναχωρημένους το αποτέλεσμα γιατί δεχτήκαμε γκολ στα τελευταία λεπτά. Χρειαζόμαστε νίκες για να ανέβουμε και να πάρουμε ψυχολογία.

Έχω μείνει ευχαριστημένος από την προσπάθεια, τη μαχητικότητα και κατά διαστήματα ήμασταν καλοί. Πήραμε ένα βαθμό και πάμε για το επόμενο μέσα στην έδρα μας. Εύχομαι να πάμε καλύτερα στη συνέχεια, να έχουμε αυτοπεποίθηση για να κερδίσουμε το επόμενο ματς.

Καλή συνέχεια στον ΠΑΣ, που είναι μια καλή ομάδα και έχει έναν καλό προπονητή και εύχομαι ό,τι καλύτερο».

ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ 1-1: Έμειναν χαμηλά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παπαδόπουλος: “Μας αφήνει στεναχωρημένους το αποτέλεσμα”», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.