ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΑΕΛ Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 1-4: Εύκολο πέρασμα

Έκαναν το δύο στα δύο οι «ερυθρόλευκοι» Νέοι...

ΑΕΛ Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 1-4: Άνετη νίκη για τους Νέους του Ολυμπιακού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΛ, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες μετά από τη νικηφόρα πρεμιέρα απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, πέρασαν εύκολα από τη Λάρισα.

Νίκησαν με 4-1 οι μικροί του Ολυμπιακού και έκαναν το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα της Super League K19.

Στο 24′ οι Πειραιώτες κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Σουρλή. Ένα λεπτό μετά η ΑΕΛ απείλησε για την ισοφάριση, αλλά ο Τζολάκης έδιωξε σε κόρνερ.

Λίγα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 32′ ο Σουρλής έκανε τη σέντρα και ο Μαρίνος από κοντά «έγραψε» το 0-2!

Στο 62′ ο Μαρίνος γύρισε στον Μπουλάρι, ο επιθετικός του Ολυμπιακού πλάσαρε αλλά ο Σουλούκος έδιωξε. Και στην επαναφορά ο Σουρλής έκανε το 0-3 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός: Και επίσημα Λοβέρα, Μπενζιά (photos+vids)

Δέκα λεπτά ο Πινακάς μείωσε σε 1-3 με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Με πέναλτι διαμόρφωσε και ο Ολυμπιακός το τελικό 1-4, το οποίο κέρδισε στις καθυστερήσεις και μετέτρεψε σε γκολ ο Μαρτίνης.

ΑΕΛ Κ19 (Μ. Ζιάκας): Σουλούκος, Μπουζούκης, Φουρκιώτης, Μαλάκος, Δάκτυλας, Μιλτιάδης, Καμπέρης, Κοτσιανούλης, Χαλάτσης, Πινακάς, Ζαχαράκης.
Έπαιξαν και οι: Σούμπαση, Κορτσάρι, Σταμάτης.

Ολυμπιακός Κ19 (Ρ. Πέρες): Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Κεραμίδας, Νεοφυτίδης, Νικόλης, Μαρίνος, Φέκκας, Σουρλής, Μπουλλάρι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αρσενίδης, Μαρτίνης, Σύρμης, Κατσογιάννης, Κατσαβάκης.

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΛ Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 1-4: Εύκολο πέρασμα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.