ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μαρτίνς: Από τις φωνές στα συγχαρητήρια

Η αντίδραση του Πέδρο Μαρτίνς στο ημίχρονο...

Η εμφάνιση του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο με τον Ατρόμητο δεν ήταν αυτή που έπρεπε, κάτι το οποίο τόνισε και ο Πέδρο Μαρτίνς στη συνέντευξη Τύπου. Για αυτό άλλωστε και ο Ολυμπιακός έμεινε πίσω στο σκορ με το γκολ του Κουλούρη.

Ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων», Πέδρο Μαρτίνς, στην ανάπαυλα του αγώνα μίλησε στους παίκτες του για να αλλάξουν την εικόνα τους.

Υπήρξε στιγμή που ανέβασε τους τόνους, έτσι ώστε να τους «ξυπνήσει» και τελικά οι φωνές του βγήκαν σε καλό, αφού είδε την ομάδα του να βγαίνει στο γήπεδο και να ανατρέπει την εις βάρος της κατάσταση.

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 2-1 και μετά το τέλος του ματς ο Πορτογάλος τεχνικός έδωσε συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές του για την αντίδραση που είχαν και τη διάθεση να αλλάξουν το σκορ.

Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνουν αυτό φέτος οι «ερυθρόλευκοι» και αυτό είναι κάτι που θέλει να δουλέψει ο Πέδρο Μαρτίνς. Να μην «πετάει» δηλαδή η ομάδα ένα ημίχρονο και στη συνέχεια «τρέχει» να φτιάξει τα πράγματα.

Διότι ναι μεν υπάρχει το θετικό της αντίδρασης, αλλά από την άλλη και ότι έμεινε πίσω στο σκορ είναι ένα κενό το οποίο θέλει να καλύψει ο κόουτς του Ολυμπιακού.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαρτίνς: Από τις φωνές στα συγχαρητήρια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.