ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός-Λέκχια Γκντανσκ 1-1: Τα γκολ του φιλικού (Vid)

Τα δύο δκολ της αναμέτρησης...

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το φιλικό ματς που έδωσε ο Ολυμπιακός απέναντι στη Λέκχια Γκντανσκ, στην Πολωνία, το απόγευμα της Τετάρτης. Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν κάποια καλά στοιχεία, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά παράλληλα έδειξαν ότι έχουν δουλειά μπροστά τους.

Η ομάδα του Πειραιά έδωσε το τρίτο φιλικό στην Πολωνία και έχει άλλο ένα την προσεχή Παρασκευή με τη Γιαγκελόνια. Από εκεί και πέρα η προετοιμασία θα μεταφερθεί στην Αυστρία. Εκεί όπου θα δώσει ο Ολυμπιακός άλλα δύο φιλικά με Ντιναμό Κιέβου και Αμβούργο.

Το μοναδικό γκολ των «ερυθρόλευκων» στο τεστ με τη Λέκχια Γκντανσκ, σημείωσε ο Γκερέρο, στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ο Ισπανός φορ βρέθηκε στο σωστό σημείο και με σουτ κατάφερε να ισοφαρίσει στο ματς. Και παράλληλα να διαμορφώσει και το τελικό αποτέλεσμα της φιλικής αναμέτρησης.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό του αγώνα, οι Πολωνοί είχαν ανοίξει το σκορ. Μετά από λάθος γύρισμα του Μπα στον Σιαμπάνη, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο σκόρερ Βόλσκι.

Το άσχημο που είχε ο Ολυμπιακός στο ματς με τους Πολωνούς, ήταν ο τραυματισμός του Γιάγκος Βούκοβιτς. Ο Σέρβος έγινε αναγκαστική αλλαγή, καθώς δεν μπορούσε να συνεχίσει. Και την Πέμπτη αναμένεται να κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις.

Δείτε σε βίντεο τα γκολ της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Λέκχια Γκντανσκ…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός-Λέκχια Γκντανσκ 1-1: Τα γκολ του φιλικού (Vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.