ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Παναχαϊκή: Ήττα με ανατροπή από Καλαμάτα – Προβληματισμός και… καζάνι που βράζει

Προβληματισμένος ο Γιώργος Μπάρλος

Γκρίνια από τους οπαδούς της Παναχαϊκής για τις συνεχόμενες εμφανίσεις της ομάδας που δεν είναι ικανοποιητικές.

Φιλική ήττα γνώρισε η Παναχαϊκή από την Καλαμάτα με 2-1, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο δημοτικό Στάδιο Γαστούνης.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου έδειξε δυο πρόσωπα, ένα καλό στο α΄ μέρος και ένα λιγότερο καλό στο β΄ ημίχρονο με αποτελέσαμε να χάσει.

Οι Πατρινοί άνοιξαν το σκορ στο 9′ με τον Κουσκουνά, η Καλαμάτα ισοφάρισε στο 34′ με τον Μουσμπίμπα.

Στο 45′ ο Κουσκουνάς από το σημείο του πέναλτι σημάδεψε το δοκάρι.

Η «μαύρη θύελλα» τυχερή στο 62′, όταν ο Σουμπίνιο έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 1-2.

Μετά το τέλος του αγώνα, οι φίλαθλοι της Παναχαϊκής αντέδρασαν για την εικόνα της ομάδας, υπήρξε γκρίνια και είχαν διάλογο με τον Γιώργο Μπάρλο ζητώντας να αναζητηθούν ευθύνες και να υπάρξει βελτίωση στην ομάδα.

Ο Γιώργος Μπάρλος αποχώρησε προβληματισμένος από το γήπεδο, αφού δεν έμεινε ικανοποιημένος από την αγωνιστική παρουσία της ομάδας.

Ελευθερόπουλος: «Προβληματίζει η εικόνα του β΄ ημιχρόνου»

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος, μεταξύ άλλων, είπε:

«Κάναμε το καλύτερο μας ημίχρονο, αλλά δυστυχώς δεν κερδίσαμε στο ημίχρονο. Χάσαμε 2-3 καλές ευκαιρία και χάσαμε και το πέναλτι.

Στο β’ ημίχρονο τα πράγματα  ήταν πιο ισορροπημένα και γενικότερο είναι για προβληματισμό η εικόνα του β΄ ημιχρόνου.

Είμαστε η Παναχαϊκή και πρέπει να έχουμε την ίδια καλή εικόνα και στα 90 λεπτά, με το δεύτερο μέρος να είναι προβληματικό και όχι σαν το πρώτο που επιβληθήκαμε.

Είναι από τα παιχνίδια που δεν τα χάνεις συχνά. Με τη βοήθεια και αυτών που θα έρθουν θα είμαστε καλύτεροι στη συνέχεια».

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Μένκα, Πάνος, Πατάπης, Μαρκοπουλιώτης, Σταμόπουλος (68′ Μασούρας), Μπρους (59′ Ανάκογλου), Μουστακόπουλος, Μπάτροβιτς (66′ Γιούσης), Ζοάο (66′ Παπαδόπουλος), Τσερούτι, Κουσκουνάς.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρης (46′ Αραμπατζής), Γκιοατά, Μαβινγκά (46′ Σαλίν), Ζαχαρόπουλος, Αλεξόπουλος, Κωνσταντινόπουλος (46′ Τσελεπίδης), Σουμπίνιο, Μουσμπίμπα, Φελίπε (70′ Γουέσλι), Παπαγεωργίου, Τριανταφυλλάκης (46′ Νατσιόπουλος).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναχαϊκή: Ήττα με ανατροπή από Καλαμάτα – Προβληματισμός και… καζάνι που βράζει», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.