ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Η τρίτη επιστροφή του αρχηγού στην Τρίπολη

Ξεχωριστές οι αναμετρήσεις με τον Αστέρα για τον αρχηγό του Παναθηναϊκού.

Από τον Ιανουάριο του 2017, όταν ο Δημήτρης Κουρμπέλης υπέγραψε στον Παναθηναϊκό, τα ματς με τον Αστέρα Τρίπολης είναι ξεχωριστά για τον αρχηγό του «τριφυλλιού».

Ο «Κούρμπε» ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στους Αρκάδες. Το 2010 προβιβάστηκε από την Κ-19 στην πρώτη ομάδα και μέχρι που αποχώρησε για τους «πράσινους», είχε πραγματοποιήσει με τα κιτρινομπλέ 131 συμμετοχές σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Σήμερα, ο κάπτεν επιστρέφει για τρίτη φορά στη γενέτειρά του. Στην παρθενική του επιστροφή (σ.σ. 18 Φεβρουαρίου 2017) ο Κουρμπέλης είχε βραβευτεί με τιμητική πλακέτα από τη διοίκηση του Αστέρα, σ΄έναν αγώνα που ο Παναθηναϊκός είχε κάνει περίπατο, επικρατώντας με το εμφατικό 5-0!

Την περσινή περίοδο, όταν ο «Κούρμπε» επισκέφθηκε για δεύτερη φορά ως αντίπαλος το «Θ. Κολοκοτρώνης» (σ.σ. 4 Νοεμβρίου 2017), ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με σκορ 1-0, χάρη σε γκολ του Μονάχου 4 λεπτά πριν τη λήξη της συνάντησης.

Παναθηναϊκός: Υποδοχή στην Τρίπολη (pics)