ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ινσούα: «Αν δείτε το ριπλέι, έχω πάρει πρώτα την μπάλα»

Εκ των πρωταγωνιστών του ματς στην Τούμπα ήταν ο Εμάνουελ Ινσούα. Ο Αργεντινός αριστερός μπακ με το μαρκάρισμά του στον Πέλκα στο 33′ χρεώθηκε ένα πέναλτι που σήκωσε μεγάλη συζήτηση. Μιλώντας, πάντως, στην κάμερα της Cosmote TV, ο Αργεντινός ξεκαθάρισε πως δεν υπάρχει παράβαση. Τόνισε πως βρίσκει πρώτα την μπάλα, ενώ στη συνέχεια ανέφερε πως...

Εκ των πρωταγωνιστών του ματς στην Τούμπα ήταν ο Εμάνουελ Ινσούα. Ο Αργεντινός αριστερός μπακ με το μαρκάρισμά του στον Πέλκα στο 33′ χρεώθηκε ένα πέναλτι που σήκωσε μεγάλη συζήτηση.

Μιλώντας, πάντως, στην κάμερα της Cosmote TV, ο Αργεντινός ξεκαθάρισε πως δεν υπάρχει παράβαση. Τόνισε πως βρίσκει πρώτα την μπάλα, ενώ στη συνέχεια ανέφερε πως το Κύπελλο αποτελεί πρώτο στόχο για τον Παναθηναϊκό.

Ο Ινσούα είπε: «Το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό. Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλό για εμάς. Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, προσπαθήσαμε να σκοράρουμε, δεχτήκαμε και δεύτερο γκολ και όλα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα.

Σε τέτοια ματς κόντρα σε τέτοιες ομάδες όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες. Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με ένα πέναλτι, το οποίο αν δείτε στο ριπλέι πρώτα έχω πάρει την μπάλα, μόνο την μπάλα. Μετά ίσως είναι πέναλτι, αλλά τέτοια ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Υπάρχει απογοήτευση, γιατί θέλαμε να πάρουμε αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, στο δεύτερο δεν ήμασταν τόσο καλοί. Παρά το 2-0, μπορούμε στο ΟΑΚΑ και με τον κόσμο να γυρίσουμε το ματς. Πρώτα θέλουμε να δούμε το παιχνίδι πρωταθλήματος και μετά να συγκεντρωθούμε στη ρεβάνς Κυπέλλου. Το Κύπελλο είναι ο πρώτος στόχος».

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ινσούα: «Αν δείτε το ριπλέι, έχω πάρει πρώτα την μπάλα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.