ΠΑΡΑFOOTBALL

Η «έμπνευση» του συμβουλάτορα…

Το ποντάρισμα στο 1-1 και ο μποναμάς που εισέπραξε ο τύπος που εμπιστεύεται τυφλά, άνθρωπος του προέδρου Σουπερλιγκάτης ΠΑΕ

Ηταν κοντά στα Χριστούγεννα και το περιστατικό συνέβη σε πρακτορείο ΟΠΑΠ γνωστής συνοικίας πίσω από το ξενοδοχείο Caravel…

Σε μια από τις τηλεοράσεις του πρακτορείου, ένας μεσήλικας τύπος «καρφώθηκε» στην οθόνη από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, δυο μικρομεσαίων Σουπερλιγκάτων ομάδων.

Ζούσε έντονα το ματς αλλά δεν έδειχνε να ανησυχεί για το τελικό σκορ. Μάλιστα είχε ενημερώσει τον πράκτορα πως θα ποντάρει όταν έρθει η ώρα.

Η ώρα περνούσε, το ημίχρονο τελείωσε χωρίς σκορ και ο τύπος ενημέρωσε εκ νέου τον πράκτορα πως θα ποντάρει στο Β΄ημίχρονο.

Και το έκανε γύρω στο 70’ κι ενώ η γηπεδούχος ομάδα (που ήταν και το φαβορί) νικούσε με 1-0.

Το θέμα είναι πως, προς έκπληξη όλων των παρευρισκομένων, όχι μόνο πόνταρε στο «Χ» αλλά και στο 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν επτά λεπτά μετά την κατακύρωση του δελτίου του από την μηχανή του ΟΠΑΠ…

Η έμπνευση που είχε ο πρωταγωνιστής της ιστορίας μας και το πολύ καλό χρηματικό ποσό που εισέπραξε, δεν θα έλεγε τίποτα, αν ο συγκεκριμένος, δεν ήταν ο άτυπος συμβουλάτορας του ανθρώπου του προέδρου, της μιας από τις δυο ΠΑΕ που αγωνίζονταν!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η «έμπνευση» του συμβουλάτορα…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.